Kielczanki na dnie - relacja z meczu Korona Handball Kielce - Dwójka Profil Nowy Sącz

Beniaminek I ligi kobiet, Korona Handball Kielce kontynuuje czarną serię. Tym razem przegrał z Dwójką Profil Nowy Sącz i spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

Michał Gałęzewski
Korona Handball jedyny swój mecz w tym sezonie wygrała w drugiej kolejce, kiedy pokonała na inaugurację I ligi w Kielcach MKS AZS UMCS Lublin. Dwójka Profil Nowy Sącz jedyny dotychczasowy mecz wygrała 11 października. Mecz pomiędzy tymi zespołami mógł jednemu z nich pozwolić na odbicie się od dna.
Od początku spotkanie było wyrównane i w momencie gdy jeden zespół wychodził na kilkubramkową przewagę, momentalnie rywal przejmował inicjatywę. W 26 minucie po bramce Jolanty Kamińskiej 12:9 prowadziła Dwójka Profil, ale tuż przed przerwą bardzo dobry okres gry miały podopieczne Tomasza Popowicza i po rzucie Magdaleny Kędzior, schodziły na przerwę remisując 13:13.

Po zmianie stron przez długi czas żaden zespół nie potrafił przejąć inicjatywy. W ciągu piętnastu minut padło zaledwie osiem bramek. W końcu do głosu doszły podopieczne Włodzimierza Strzelca i po bramce Kamińskiej, na siedem minut przed końcem prowadziły 22:18.

Gdy wydawało się, że szczypiornistki z Nowego Sącza zakończą mecz pewnym zwycięstwem, trzy bramki z rzędu zdobyła Korona Handball i po trafieniu Marty Rosińskiej, na cztery minuty przed końcem na tablicy wyników widniał rezultat 21:22. Ostatecznie kielczankom nie udało się już wyjść na prowadzenie i dwa punkty pojechały do Nowego Sącza.

Korona Handball Kielce - Dwójka Profil Nowy Sącz 22:23 (13:13)

Korona Handball: Januchta, Hibner - Skowrońska 5, Rosińska 5, Kędzior 3, Tutaj 2, Hynek 2, Kaźmiruk 2, Bortnowska 1, Pinda 1, Mochocka 1 oraz Sobierajska.
Kary: 8 min.
Karne: 4/5.

Dwójka Profil: Kamieniarz - Kamińska 5, Bodziony 5, Kawa 4, Cempa 3, Olejarczyk 2, Kulig 2, Sroka 2.
Kary: 14 min.
Karne: 5/6.

Kary: Korona Handball - 8 min. (Tutaj 4 min., Pinda 2 min., Sobierajska 2 min.), Dwójka Profil 16 min. (Cempa 2 min. - cz.k., Kulig 4 min., Kamińska 4 min., Olejarczyk 2 min., Sroka 2 min.).
Sędziowie: Czochra, Szpinda.