KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jan Sobol po sezonie odejdzie z Azotów Puławy?

Skrzydłowy Azotów Puławy walczy o wyjazd na mistrzostwa świata. Dobry występ na mundialu mógłby wpłynąć na jego karierę. - Z Puław nikt nie zaproponował mi nowego kontraktu - powiedział Czech.

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
Reprezentacja Czech turniej w Katowicach zakończyła na 2. miejscu. - Christmas Cup to był specyficzny turniej, nie wszystkie drużyny wystąpiły w pełnym składzie, m.in. nasza. W kadrze znalazło się kilku młodych utalentowanych zawodników. Dla mnie to był ciężki turniej, ostatni mecz rozegrałem 13 grudnia, później trenowałem indywidualnie przez dwa tygodnie. Były to treningi fizyczne, siłownia, praktycznie bez piłki ręcznej. Później trzy dni świąt i turniej, na którym walczyliśmy o nominację, pięć biletów na mundial - powiedział Jan Sobol.
Skrzydłowy Azotów Puławy znalazł się w kadrze, która w styczniu kontynuować będzie przygotowania do mistrzostw świata w Katarze. Czy swoimi występami w katowickim Spodku czeski zawodnik zyskał uznanie w oczach Jana Filipa i Daniela Kubesa. - Mam nadzieję, że pokazałem trenerom, że jestem zawodnikiem, który zasługuje na występ na mistrzostwach świata - ocenił zawodnik.

Przed Janem Sobolem nie tylko rywalizacja o miejsce w składzie reprezentacji, ale także trudny sezon na parkietach PGNiG Superligi. - Ten sezon jest dziwny, ciężki od początku. Mam nadzieję, że jak wrócimy do gry, że ja wrócę do Puław dopiero w lutym po mistrzostwach świata, nasza gra będzie lepsza. Teraz już nie możemy stracić punktów, aby zająć przynajmniej 6. miejsce. To będzie dla nas bardzo ciężka druga część sezonu - podkreślił czeski skrzydłowy.

Przed starem obecnego sezonu wiele mówiło się o możliwości odejścia z Puław Jana Sobola. Czy po zakończeniu bieżących rozgrywek zawodnik ten nadal bronić będzie barw Azotów? - Nie wiem, to jest też pytanie do mojego menedżera. Z Puław na razie nikt nie zaproponował mi nowego kontraktu. Także zobaczymy. Moim marzeniem jest gra we Francji, gdyby się udało tam wyjechać byłbym bardzo szczęśliwy - zakończył reprezentant Czech.

Christmas Cup 2014: Czechy - Węgry 26:26

Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
 • into the vortex Zgłoś komentarz
  W meczu z Polską był beznadziejny. na moje oko średni zawodnik.
  • kip Zgłoś komentarz
   Jan ostatni sezon cieniuje. Wykorzystuje max co drugą sytuację.Najlepiej o tym świadczą karne. Jeśli pogra tak na MŚ to nie dość że nie pojedzie do Francji to nie zostanie w Puławach.
   Czytaj całość
   Na turnieju też nic wielkiego nie pokazał.
   • Osiedle Czaszki Zgłoś komentarz
    Janek to świetny skrzydłowy i pokazał to na turnieju. W Azotach nie graja takiej piłki jak reprezentacja Czech, ale przy innym ustawieniu zespołu Sobol mógłby być czołowym strzelcem
    Czytaj całość
    drużyny! W Katowicach rzucał wszystkie kontry, był mocny w obronie i w 100% wykorzystywał karne! Mam nadzieję, że pojedzie do Kataru! Powodzenia!
    • handball player Zgłoś komentarz
     Janek grając w reprezentacji z tego co zauważyłem podczas tego turnieju to całkiem inny zawodnik niż w Azotach. Pytanie dlaczego ? Styl gry Puławskiego zespołu jest inny ? może trochę
     Czytaj całość
     tak. Może też trochę brak motywacji. Podczas turnieju Janek walczył o wyjazd na MŚ, a sądząc po tej wypowiedzi to pobyt w Puławach nie jest jego marzeniem. Bardzo lubię tego zawodnika i chciałbym żeby został w Puławach, ale nie wydaje mi się, że zostanie.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×