WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wideo weryfikacja po raz pierwszy na mistrzostwach świata!

Podczas Mistrzostw Świata 2015 w Katarze po raz pierwszy wprowadzona zostanie wideo weryfikacja. Dotyczyć ona będzie m.in. brutalnych zagrań oraz wydarzeń w ostatnich sekundach meczu.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Począwszy od mundialu w Katarze Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) wprowadzi możliwość weryfikacji wideo podczas meczów imprez rangi mistrzowskiej. Podobny system testowany był już podczas turniejów młodzieżowych, gdzie zdał egzamin.

Na czym polegać będzie wideo weryfikacja? W przeciwieństwie do systemu znanego z rozgrywek siatkówki, możliwość sprawdzenia powtórki wydarzeń na parkiecie nie będzie przysługiwała trenerom uczestniczącej w zawodach drużyny. Nad przebiegiem rywalizacji czuwać będzie specjalnie powołany na to stanowisko przedstawiciel IHF, którego zadaniem będzie pomoc sędziom w rozstrzygnięciu sytuacji spornych oraz wskazanie zdarzenia, które mogło umknąć ich uwadze.

O czym dokładnie mowa? Dzięki możliwości oglądnięcia powtórki IHF Officer będzie m.in. rozstrzygał czy, w przypadku końcówki spotkania, piłka przekroczyła linię bramkową przed ostatnim gwizdkiem. Dotyczyć będzie to również zwykłych sytuacji meczowych, w których arbitrzy nie będzie mieli pewności czy uznać trafienie.

Ponadto jego zadaniem będzie wskazanie arbitrom brutalnego faulu, który mógł umknąć ich uwadze oraz pomoc w wykluczeniu odpowiedniego zawodnika.

Funkcję IHF Officera podczas MŚ 2015 będzie pełnił sekretarz generalny ZPRP, Marek Góralczyk. Wideo weryfikacja będzie dostępna począwszy od pierwszego meczu XXIV Mistrzostw Świata 2015 w Katarze, w którym gospodarze zmierzą się Brazylią.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Kamil Tumulec 1
  pomysł głupi, bo takie problemy w piłce ręcznej są dosyć rzadkie, a możliwości uprzykrzania gry przeciwnikom (Niemców xD) są dosyć duże.
  Lepiej jakby wprowadzili liczenie kroków... i to w pp
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • jendrula 0
  Pomysł ogólnie fajny i logiczny, tylko nie wiadomo czy jak to będzie działać w praniu? Czy oficer z ramienia EHF będzie chciał iść z duchem sportu i współpracował z sędziami?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Mark211 0
  W siatce super działa tylko zaznaczmy że tak jest gra statyczna, a co będzie jeśli stanie się narzędziem do zatrzymania kontry? Linia bramkowa, przekroczenie linii w karnym, wejście w pole bramkowe przy rzucie (ale tylko zaliczonym). Już wcześniej mieliśmy przypadki że gwizdek zatrzymuje kontrę bo trzeba wytrzeć parkiet, to jakie możemy im dać narzędzie do drukowania.
  Miasto mistrzów - Kielce W siatkówce już mamy i bardzo pomaga rozwiązać trudne sytuacje czas żeby wprowadzić i w piłce ręcznej.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×