Cabanie wygrali mecz o życie - relacja z meczu AZS UZ Zielona Góra - MTS Chrzanów

Pojedynek dwóch najsłabszych zespołów grupy B dostarczył ogromnych emocji. Szczypiorniści MTS-u Chrzanów po pasjonującej walce pokonali na wyjeździe AZS UZ Zielona Góra.

Sławomir Bromboszcz
W Zielonej Górze spotkały się dwa najniżej sklasyfikowane zespoły. Stawką tego pojedynku były zatem "cztery" punkty. Beniaminkowie nie najlepiej radzą sobie na parkietach I ligi, porażka w takim spotkaniu oznacza niemal pewną degradację. Był to zatem meczu o życie. W pierwszej rundzie lepsi okazali się szczypiorniści z Chrzanowa, jednak Zielona Góra to bardzo trudny teren i Akademicy liczyli na rewanż.
Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów znakomicie rozpoczęli spotkanie. Świetna gra w pierwszych fragmentach meczu Marcina Skoczylasa i Wiktora  Budziosza sprawiła, że po 10 minutach MTS niespodziewanie wysoko prowadził 6:1. Tak znakomity początek zawodów wyraźnie wybił z rytmu zielonogórskich Akademików, którzy w pierwszej połowie spisywali się słabo. W chrzanowskim zespole skutecznymi rzutami popisywali się Tomasz Cupisz oraz Jakub Książek, co sprawiło że w 29 minucie MTS prowadził już 14:7. Tuż przed zejściem do szatni do bramki MTS-u dwukrotnie trafił Michał Nieradko ustalając wynik pierwszej połowy 9:14.

Druga połowa spotkania układała się po myśli chrzanowian do 37 minuty, kiedy to po trafieniu Wiktora Budziosza prowadzili 17:11. Wówczas trzecie dwuminutowe wykluczenie, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Rafał Bugajski, reżyser gry MTS-u. Cabanie zaczęli mieć ogromne problemy w ataku i przez blisko 20 minut zdobyli tylko jedną bramkę! Akademicy z Zielonej Góry wykorzystali niemoc w ataku przyjezdnych i zaczęli odrabiać straty. W 53 minucie po trafieniu Tomasza Gintowta na tablicy wyników pojawił się wynik remisowy 18:18. Wydawało się, że chrzanowianie, podobnie jak w Kaliszu, mogą przegrać wygrane spotkanie. Tak się jednak nie stało. Bramki młodych zawodników Jakuba Książka i Przemysława Wierzbica przesądziły o niezwykle cennej wygranej MTS-u 20:18.

AZS UZ Zielona Góra - MTS Chrzanów 18:20 (9:14)

AZS UZ: Długosz, Kwiatkowski - Buchwald 6, Nieradko 4, Orliński 2, Gintowt 1, Kociszewski 1, Książkiewicz 1, Matuszak 1, Pedryc 1, Petela 1, Cenin, Jaśkowski, Łuka.
Kary:  8 min.
Karne: 3/3.

MTS: Dudek, Górkowski - Książek 4, Budiosz 3, Bugajski 3, Cupisz 3, M. Skoczylas 3, Wierzbic 3, D. Skoczylas 1, Madeja, Orlicki, Skręt, Stroński, Żydzik.
Kary: 14 min.