Walka do ostatnich sekund - relacja z meczu KPR Kobierzyce - Polonia Kępno

W starciu sąsiadów w tabeli, KPR Kobierzyce pokonał Polonię Kępno 26:25. Bramkę na wagę dwóch punktów w ostatniej minucie zdobyła Beata Skalska.

Michał Gałęzewski
KPR Kobierzyce oraz Polonia Kępno przed sobotnim spotkaniem miały po piętnaście punktów, a celem obu zespołów jest zajęcie miejsca na najniższym stopniu podium w rozgrywkach I ligi kobiet. W pierwszym spotkaniu obu zespołów, które odbyło się 11 października, KPR wygrał w Kępnie 22:21.
W sobotnim spotkaniu obie drużyny grały falami. Raz serię bramek zdobywały podopieczne Tomasza Folgi, by chwilę później kępnianki szybko odrabiały straty. W obu zespołach od początku niezwykle skuteczne były Beata Skalska oraz Elżbieta Wesołowska. Po bramce Wesołowskiej, w 21 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 9:8.

Później jednak pięć bramek z rzędu rzuciły kobierzyczanki, dzięki czemu po 27 minutach, gdy na listę strzelców wpisała się Klaudia Barczak, było już 14:8. Ostatecznie KPR wygrał pierwszą połowę 16:11 i gospodarze mogli być optymistami przed startem drugiej części spotkania.

Drużyna Macieja Nowickiego bardzo szybko przejęła jednak inicjatywę. W ekipie z Kępna skuteczne były Aneta Grozdanowska i Magdalena Wojtasik, a po dwóch bramkach Izabeli Oreszczuk, w 51 minucie było 23:21 dla zespołu gości. Cztery kolejne bramki zdobyły gospodynie, ale w 60 minucie po rzucie Justyny Fijałkowskiej, ponownie był remis. Bramkę na wagę dwóch punktów zdobyła Skalska.

KPR Kobierzyce - Polonia Kępno 26:25 (16:11)

KPR: Olejnik, Gadowska - Skalska 8, Barczak 4, Przydacz 3, Janczak 3, Tórz 2, Kaźmierska 2, Linkowska 2, Szumna 1, Jakubowska 1 oraz Wojt, Drozdowska, Daszkiewicz, Pękalska.
Kary: 14 min.
Karne: 1/5.

Polonia: Słota - Wojtasik 5, Grozdanowska 5, Wesołowska 4, Wynnyk 2, Oreszczuk 2, Cichoń 2, Fijałkowska 2, Gałka 1, Bielecka 1, Nowicka 1.
Kary: 10 min.
Karne: 3/3.

Kary: KPR - 14 min. (Tórz 4 min., Daszkiewicz 4 min., Janczak 2 min., Kaźmierska 2 min., Barczak 2 min.), Polonia - 10 min. (Grozdanowska 2 min. - cz.k., Bielecka 2 min., Oreszczuk 2 min., Cichoń 2 min., Nowicka 2 min.).
Sędziowie: Gaweł, Sielicki.