Puchar EHF: Piąta wygrana HSV Hamburg w fazie grupowej

Zwycięstwem zakończyła udział w fazie grupowej Pucharu EHF drużyna HSV Hamburg. Niemiecki zespół pokonał w środę Pfadi Winterthur 30:28. Dla hamburczyków była to piąta wygrana w rozgrywkach.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Środowe spotkanie w Hamburgu nie miało już żadnego znaczenia dla układu tabeli grupy A. Szczypiorniści HSV pokonując w minionym tygodniu RK Gorenje Velenje zapewnili sobie awans do ćwierćfinału rozgrywek i meczem z Pfadi Winterthur zakończyć mieli grupowe zmagania.
Zespół Jensa Häuslera był faworytem środowej potyczki, pierwsza połowa spotkania należała jednak do gości ze Szwajcarii. Po bramce Kevina Juda Pfadi wygrywało w 8. minucie 5:2. Gospodarze co prawda doprowadzili w 15. minucie do remisu 6:6, lecz przyjezdni wkrótce ponownie odskoczyli na dystans trzech goli, na przerwę schodząc ostatecznie przy prowadzeniu 13:12.

Po zmianie stron HSV od razu przejęło inicjatywę, a pięć zdobytych pod rząd bramek wysunęło graczy trenera Häuslera na prowadzenie 17:13. Od tego momentu hamburczycy dyktowali warunki gry i choć goście do końca meczu walczyli o korzystny wynik, to HSV nie pozwoliło wydrzeć sobie wygranej.

Gospodarzy do wygranej poprowadził francuski rozgrywający Kentin Mahe, który zapisał na swym koncie aż 11 bramek. HSV zakończyło rywalizację w grupie na 1. miejscu, dzięki czemu w losowaniu par ćwierćfinału Pucharu EHF będzie rozstawione. Zmagania fazy grupowej dokończone zostaną w weekend.

Grupa A: HSV Hamburg - Pfadi Winterthur 30:28 (12:13) Najwięcej bramek: dla HSV - Kentin Mahe 11, Hans Lindebrg 5, Alexandru Simicu 4; dla Pfadi - Marcel Hess 6, Kevin Jud, Cedrie Tynowski - po 5.