Baraże dla Malborka - relacja z meczu Polski Cukier Pomezania Malbork - Meble Wójcik Elbląg

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Prowadzeni przez Igora Stankiewicza szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii Malbork pokonali Meble Wójcik Elbląg 31:24 i zapewnili sobie grę w dwustopniowych barażach o awans do PGNiG Superligi.

Przed środowym spotkaniem zawodnicy z Malborka mieli pięć punktów przewagi nad Meblami Wójcik Elbląg. Było już jasne, że ekipa z województwa warmińsko-mazurskiego zajmie czwarte miejsce w lidze. Zespół z Malborka w przypadku zwycięstwa, automatycznie kwalifikował się do dwustopniowych baraży o awans do PGNiG Superligi. [ad=rectangle] Gospodarze spotkania od początku grali bardzo dobrze w obronie. Gdy na listę strzelców wpisał się Kamil Dukszto, w 6. minucie prowadzili oni już 4:1. Następnie przez chwilę goście zdołali dorównać na boisku zawodnikom Polskiego Cukru Pomezanii, ale jeszcze w pierwszej połowie podopieczni Igora Stankiewicza zaczęli po raz kolejny budować swoją przewagę. Po dwóch celnych rzutach z rzędu Macieja Dawidowskiego, na dwie minuty przed końcem prowadzili 15:9.

Co prawda dzięki Damianowi Spychalskiemu ekipa Dariusza Molskiego jeszcze przed przerwą zdołała zmniejszyć stratę do czterech trafień, jednak początek drugiej połowy znowu należał do zespołu z Malborka, który prowadził już nawet 20:12. W Meblach Wójcik na przestrzeni całego spotkania skuteczny był właśnie Spychalski, ale było to za mało na dobrze grających gospodarzy.

Ostatecznie Polski Cukier Pomezania Malbork wygrała z Meblami Wójcik Elbląg 31:24 i zapewniła sobie grę w dwustopniowych barażach. Na początek ten młody zespół zmierzy się z kimś z dwójki Siódemka Miedź Legnica - KSSPR Końskie, a wygrany tego dwumeczu zagra z dziesiątą drużyną najwyższej klasy rozgrywkowej.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Meble Wójcik Elbląg 31:24 (15:11) Polski Cukier Pomezania: R.Kadziela, P.Kądziela - Cieślak 8, Wiak 6, Dukszto 4, Dawidowski 4, Suwisz 4, Hanis 2, Potoczny 1, Baraniak 1, Miedziński 1 oraz Maluchnik. Kary: 10 min. Karne: 0/2.

Meble Wójcik: Fiodor, Krawczyk - Spychalski 9, Nowakowski 3, Olszewski 2, Malczewski 2, Gryz 2, Serpina 2, Szopa 1, Gębala 1, Bąkowski 1, Dorsz 1 oraz Kostrzewa. Kary: 6 min. Karne: 1/2. Kary: Polski Cukier Pomezania - 10 min. (Hanis 6 min. - cz.k., Dawidowski 2 min., Cieślak 2 min.), Meble Wójcik - 6 min. (Gryz 4 min., Spychalski 2 min.). Sędziowie: M.Orzech, R.Orzech (Brodnica). Widzów: 200.