Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Paweł Noch: Zaległości są bardzo duże

Paweł Noch po dwóch latach opuścił PGE Stal Mielec. - Zarówno drużyna, jak i ja przez sytuację organizacyjną nie mogliśmy się rozwijać - przyznaje trener w rozmowie ze SportoweFakty.pl.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut

35-latek na Podkarpaciu pracował przez dwa sezony. Noch z Czeczeńcami wywalczył piąte i szóste miejsce mistrzostw Polski. Mielczanie jak równy z równym potrafili rywalizować z wyżej notowanymi ekipami, choć PGE Stal nękały problemy finansowe i do dziś ma on spore długi w stosunku do trenera i zawodników.


- Zaległości są bardzo duże. To jest jednak sprawa pomiędzy mną a klubem - podkreśla Noch. - Wierzę, że wszystko zostanie uregulowane. Podobne podejście mają także inni, którzy opuścili Mielec. Nikt nie występuje na drogę sądową. Liczymy, że zaległości będą powoli spłacane i na drodze porozumienia dojdziemy z klubem do ugody.

Mimo problemów pozasportowych trener ma z Podkarpacia dobre wspomnienia. - Spotkałem w Mielcu bardzo życzliwych ludzi i fantastycznych chłopaków. Niestety, zarówno drużyna, jak i ja przez sytuację organizacyjną nie mogliśmy się rozwijać - wyjaśnia.

Jesienią Noch poprowadzi Zagłębie Lubin. - Rozmowy na temat kontraktu trochę trwały. Ze względu na chorą sytuację skorzystałem z okazji i zmieniłem środowisko na inne. Wciąż kibicuję jednak drużynie z Mielca i życzę im wszystkiego dobrego - zapewnia nasz rozmówca. - Mam nadzieję, że Stal uda się odbudować i klub wyjdzie na prostą.

Terminarz meczów Polaków na mistrzostwach świata:

21 stycznia:
Polska - Urugwaj (godz. 15:30)

23 stycznia:
Polska - Węgry (godz. 18:00)

25 stycznia:
Polska - Niemcy (godz. 20:30)

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3):
 • kazek76 Zgłoś komentarz
  Z tymi "ogromnymi" zaległościami to chyba wielka przesada. Sezon 2012/2013 został zamknięty jak chwalił się P.O Witold Pieróg. Czyli te ogromne zaległości musiały narosnąć w 2
  Czytaj całość
  ostatnich sezonach. Przez ten czas cały czas miasto dawało pieniądze(i to nie mało), PGE, PZL i mniejsi sponsorzy. Więc gdzie te pieniądze są? Jedyne chyba wytłumaczenie to takie, że trafiały one do dziurawego worka.
  • Madridista Zgłoś komentarz
   Na Walnym była mowa, że klub co miesiąc będzie systematycznie spłacał zaległości małymi kwotami. A raz na kilka miesięcy (3-4) będą to większe pieniądze. Ważne żeby tak w
   Czytaj całość
   rzeczywistości było. Jak co miesiąc będą im spływać zobowiązane kwoty, to wszystko będzie na dobrej drodze. Gorzej jak nie będzie to robione konswkwentnie.
   • miki Zgłoś komentarz
    Szkoda, że klub nie zadbał o wynagrodzenie dla trenera, bo wtedy pewnie nie odszedłby z klubu, a z Nochem jako trenerem Stal raczej nie miałaby problemów z utrzymaniem w lidze. Trzeba
    Czytaj całość
    przyznać, że trener i zawodnicy mocno idą klubowi na rękę nie wytaczając spraw sądowych i dając czas na systematyczne spłacanie zadłużenia. Pozostaje podziękować za taką postawę i liczyć, że klub będzie dążył do spłacania zawodników.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×