Sparingowo: Chrobry po raz drugi pokonał Śląsk Wrocław

Drugie zwycięstwo nad ekipą Śląska Wrocław odnieśli w piątek szczypiorniści Chrobrego Głogów. Drużyna duetu trenerskiego Piotr Zembrzuski - Bartosz Jurecki zwyciężyła 24:20 (14:13).

W tym artykule dowiesz się o:

Piątkowe spotkanie w hali im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie miało dość podobny przebieg do czwartkowego starcia obu ekip we Wrocławiu. Zawodnicy wrocławskiej ekipy ponownie postawili trudne warunki gry rywalom z Głogowa, ale ostatecznie to gracze Chrobrego mogli cieszyć się z triumfu, głównie za sprawą dobrej gry w ostatnim kwadransie zawodów. [ad=rectangle]

Początek meczu, jak i cała pierwsza połowa były bardzo wyrównane. Po dziesięciu minutach zawodów Śląsk prowadził 4:3, a pięć minut później był już remis 7:7. Do końca premierowej partii zawodów trwała zacięta walka o każdą piłkę, na przerwę z nieznaczną przewagą zeszli jednak gospodarze, po trzydziestu minutach gry wygrywając 14:13.

W drugiej połowie podopieczni Piotra Zembrzuskiego i Bartosza Jureckiego utrzymywali nieznaczne prowadzenie, zwycięstwo pieczętując w ostatnim kwadransie rywalizacji. Dla Chrobrego był to czwarty triumf w trakcie przygotowań do sezonu, Śląsk przegrał natomiast czwarty mecz.

Kolejne spotkanie sparingowe głogowski zespół rozegra dopiero za tydzień, kiedy to będzie gospodarzem XXI Memoriału im. Ryszarda Matuszaka. Oprócz Chrobrego w zawodach udział wezmą MMTS Kwidzyn,Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin oraz HBC Ronal Jicin.

Chrobry Głogów - Śląsk Wrocław 24:20 (14:13)