Górnik Zabrze poszuka rewanżu na Ukraińcach

Szczypiorniści Górnika Zabrze kontynuują maraton meczów sparingowych. Podopieczni Mariusza Jurasika ponownie stawią czoła ZTR-owi Zaporoże.

Kamil Kołsut
We wtorek piąty zespół ostatnich mistrzostw Polski zremisował z Ukraińcami. Górnicy nie wygrali, choć do przerwy prowadzili z zagranicznym rywalem różnicą dziewięciu trafień. Zabrzan rozstrzelali Andrij Akimienko i Oleg Zotow.
- Pierwsza połowa była bardzo fajna w naszym wykonaniu. W drugiej nie wiem, co się stało. Chyba do czterdziestej piątej minuty nie wyszliśmy z szatni - przyznaje Aleksander Buszkow na łamach oficjalnej strony internetowej Górnika.

Teraz Górnik staje przed szansą rewanżu. Środkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Kolejne sparingowe testy czekają zabrzan w przyszłym tygodniu. Podopieczni Mariusz Jurasik zmierzą się wówczas z Tatran Preszów (25.08 i 26.08) oraz Orlen Wisłą Płock (28.08).

Nowy sezon PGNiG Superligi szczypiorniści z Zabrza zainaugurują na początku września. Premierowym rywalem Górnika będzie zespół KS Azotów Puławy.

Sparingowo: Górnik Zabrze na remis z ZTR-em Zaporoże