Sparingowo: Drugie starcie Vive Tauronu z Motorem na remis

Remisem 32:32 zakończyło się drugie spotkanie sparingowe między Vive Tauronem Kielce a HC Motorem Zaporoże. Kielczanie w końcówce spotkania utracili dwubramkową przewagę.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
W przeciwieństwie do poprzedniego meczu, zakończonego zwycięstwem Motoru 37:35, w środowym spotkaniu to kielecki zespół był stroną przeważającą. Mistrzowie Polski solidnie rozpoczęli zawody i szybko wypracowali sobie nieznaczną przewagę.
Dobre spotkanie od pierwszych minut rozgrywał Michał Jurecki, który już we wtorek imponował skutecznością w ofensywie. Przyzwoicie spisywał się też Krzysztof Lijewski, a na plus należy również zapisać współpracę z kołem, z którego podania kolegów na bramki zamieniał Julen Aguinagalde. W 27. minucie spotkania kielczanie uciekli rywalom na dystans trzech goli (14:11). Vive nie zdołało dowieźć jednak tak wysokiej zaliczki do przerwy. W końcówce pierwszej połowy HC Motor odrobił dwie z trzech bramek straty i do szatni oba zespoły zeszły przy stanie 15:14 dla mistrzów Polski.

Po zmianie stron podopieczni Talanta Dujszebajewa ponownie odskoczyli rywalom na dystans kilku trafień. W 44. minucie kielecka drużyna wygrywała już 25:21 i wiele wskazywało na to, że do końca zawodów kontrolować będzie wynik.

Motor nie rezygnował jednak z walki o korzystny wynik i w 54. minucie po trzech trafieniach z rzędu zbliżył się do kieleckiej ekipy. Co prawda jeszcze na trzy minuty przed końcową syreną Vive miało dwie bramki zaliczki, ale mistrzowie Ukrainy w ostatnich sekundach zdołali doprowadzić do remisu.

Dla szczypiornistów kieleckiej drużyny był to drugi sparing w okresie przygotowawczym. Kolejne spotkanie podopieczni trenera Dujszebajewa rozegrają w sobotę w Tauron Arenie Kraków. Ich rywalem będzie Paris Saint-Germain HB.

HC Motor Zaporoże - Vive Tauron Kielce 32:32 (14:15)

Vive Tauron: Szmal, Sego - Jurecki 7, Lijewski 6, Aguinagalde 5, Cupić 5, Chrapkowski 2, Jachlewski 2, Bielecki 1, Kus 1, Strlek 1, Vujović 1, Zorman 1.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Komentarze (45)
  • Cameleon Zgłoś komentarz
    Szykuje sie pogromVive w meczu z PSG chyba ze Bert zaprosi Hansena i Karabatica na frytki
    • HBLLove Zgłoś komentarz
      Nie da się oddzielić bramkarza od obrony. To są naczynia połączone. Jeśli zespół luźno podchodzi do obrony (np. w meczach sparingowych) i przeciwnicy łatwo dochodzą do czystych
      Czytaj całość
      pozycji to bramkarz nie ma zbyt wiele do powiedzenia. W ważnych meczach obrona i bramka robią swoje.
      • WisłaPl Zgłoś komentarz
        a ja chcialbym sie dowiedziec czemu moj ostatni post został usuniety lub przynajmniej podac pkt regulaminu ktory zlamalem. Nie bylo pol bluzgu wyziwska obrazy itp. wiec pytanie brzmi na jakiej
        podstawie post usunieto?? ps. pozniej jeden admin z drugim obraza sie ze sie ich podejrzewa o wiadome miejsce zamieszkania lub szarego uzytkownika...
          Wygra, przegra, zremisuje... ludzie, przecież to są tylko mecze kontrolne. Wyniki takich spotkań traktujcie z przymrużeniem oka. No chyba, że mówimy o takich sparingach jak ten najbliższy
          z PSG, na który przyjdzie kilkanaście tysięcy ludzi. Tutaj zawodnicy muszą już coś zaprezentować.
          • Jasna Strona MOCY Zgłoś komentarz
            No i brawo. Widać progres. He,he. Wczoraj wtopa, dzisiaj remis, to teraz już tylko wygrane. Mecze charytatywne dla ,,umęczonych wojną" Ukraińców odbębnione , dobrze ze bez urazow, to
            teraz wracać szczesliwie i brac się za poważne granie. Do zobaczenia w sobotę w Kraków Arenie.
            • Mateodios Zgłoś komentarz
              Media Ukraińskie ten mecz zapowiadały jako przyjazd Realu Madryt lub Barcelony to chyba wystarczy-przyznam niezła rekomendacja...pisało na echodnia.
              • Maxi-102 Zgłoś komentarz
                Jeżeli PSG....podejdzie serio do meczu w Krakowie...to stawiam na wynik 22:40 dla PSG...:)
                • z Tumskiego Wzgórza Zgłoś komentarz
                  Jesli PSG potraktuje ten mecz serio to Bertus zamiast swieta bedzie mial stype(nie mylic z Sypę).
                  • Kathleen Zgłoś komentarz
                    Czytając statystyki naszych bramkarzy ze strony internetowej Motoru (o ile są prawdziwe) widać, że są bardzo, bardzo słabe, stąd też ten wynik. Trochę mnie to niepokoi, choć wiadomo,
                    że chłopaki mają za sobą ciężką pracę fizyczną, nie są w rytmie meczowym i formę budują nie na teraz, ale na pierwsze mecze LM, więc powiedzmy, że na razie jest OK. Większość meczu prowadziliśmy i powinniśmy go wygrać, co, wiadomo, byłoby miłe i ucieszyłoby kibiców. Wprawdzie wszyscy wiedzą, że nie o wynik chodzi w takich meczach, ale jednak mimo wszystko każdy kibic pragnie i cieszy się ze zwycięstw swojej drużyny, choćby i na pokazowej grze czy turnieju charytatywnym. Więcej o meczu nie mogę napisać, bo go nie oglądałam. Nie mogę się już za to doczekać pojedynku Vive-PSG, który- mam nadzieję- będzie stał na najwyższym poziomie i niech wygra lepszy!
                    • endriu122 Zgłoś komentarz
                      Pozazdrościć tylko troski o klub z Kielc dyżurnych miernot.
                      • Modafi Zgłoś komentarz
                        Żeby podniecać się sparingami, to trzeba mieć naprawdę coś nie tego. A już tak swoją drogą.... To takie Zaporoże potrafiło wygrać i zremisować z Vive, tylko Wisła jakoś nie
                        potrafi. To tak odnośnie wyników w tych właśnie sparingach, o które tak mocno martwią się fani z Płocka.
                        • nutria Zgłoś komentarz
                          Mam nadzieje ze z PSG będzie to lepiej wygladalo.
                            Nie oszukujmy się pozbyto dwóch filarów obrony i co prawda dwóch doszło...jest jedno ale...Jurkiewicz nie wiadomo kiedy wróci do gry na najwyższym poziomie...a Kus dużo jeszcze musi
                            zjeść mąki z pieca Vive...na dziś...obrona Vive wygląda słabo i mocniejsza nie będzie do powrotu Jurkiewicza...