Vistal Gdynia poznał rywala w Pucharze Zdobywczyń Pucharów

Mistrz Holandii, Sercodak Dalfsen, będzie przeciwnikiem Vistalu Gdynia w 3. rundzie Pucharu Zdobywczyń Pucharów. Wicemistrzynie Polski pierwszy mecz zagrają na wyjeździe.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Gdynianki na rywala w europejskich pucharach czekały od 21 lipca, kiedy to w Wiedniu rozlosowane zostały pary 2. i 3. rundy Pucharu Zdobywczyń Pucharów. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Pawła Tetelewskiego miał zostać zespół, który zajmie 3. miejsce w turnieju kwalifikacyjnym nr 1 do Ligi Mistrzyń.

Szczypiornistki Vistalu przez blisko dwa miesiące wiedziały więc, że będzie to drużyna z grona Györi Audi ETO KC, Glassverket IF, Sercodak Dalfsen, WHC Radnicki Kragujevac. W niedzielę (13 września) rozegrane zostały ostatnie mecze turnieju kwalifikacyjnego w Drammen i na 3. miejscu zmagania zakończyły zawodniczki Sercodaku.

Ekipa z Dalfsen to aktualne mistrzynie Holandii. Zespół ten dotychczas dwukrotnie mierzył się z polskimi ekipami w europejskich pucharach. W sezonie 2013/14 Sercodak wyeliminował KGHM Metraco Zagłębie Lubin w 2. rundzie Pucharu Zdobywczyń Pucharów, a cztery lata wcześniej przegrał w 1/4 finału Challenge Cup z... Vistalem Łączpolem Gdynia.

Tegoroczny dwumecz Vistalu z Sercodakiem rozegrany zostanie w listopadzie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Holandii (14/15 listopada), a w rewanżu gdynianki będą pełnić rolę gospodyń (21/22 listopada). Stawką meczów będzie awans do najlepszej szesnastki PZP.