PP: MTS Kwidzyn postraszył Słupię Słupsk

W czwartek w Jezierzycach rozegrany został mecz Pucharu Polski pomiędzy Słupią Słupsk, a MTS-em Kwidzyn. Po walce gospodynie zwyciężyły 31:28, a bohaterką spotkania była Katarzyna Cieśla.

Michał Gałęzewski

Jeszcze w ubiegłym sezonie zespoły ze Słupska i z Kwidzyna grały w innych klasach rozgrywkowych. Słupia, z której po sezonie cztery zawodniczki i trenerka przeszły do Energi AZS-u Koszalin zajęła miejsce w ligowej czołówce, natomiast również słynący ze szkolenia MTS z kompletem zwycięstw wygrał II ligę.

Od początku spotkania przeważały gospodynie. Gdy w 11. minucie bramkę rzuciła Anna Ilska, Słupia prowadziła już 8:5. Później przewaga zespołu ze Słupska powiększyła się do czterech bramek, jednak nieoczekiwanie piąty bieg wrzuciły prowadzone przez Edytę Majdzińską kwidzynianki.

Beniaminek I ligi rzucił aż siedem bramek z rzędu w przeciągu dziewięciu minut i po trafieniu Malwiny Hartman, MTS prowadził już 14:11. Rzutem na taśmę, dzięki pokonaniu bramkarki rywalek dwa razy w ciągu ostatniej minuty, Słupia zdołała doprowadzić do remisu przed przerwą. Kwestia awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski była więc sprawą otwartą.

Jeszcze w 42. minucie po rzucie Justyny Świerczek był remis 22:22. Później jednak gospodynie, dla których Katarzyna Cieśla rzuciła dziewięć bramek, w końcu zaczęły przeważać i w ciągu czterech minut wyszły na pięciobramkową przewagę, by ostatecznie zwyciężyć 31:28.

Słupia Słupsk - MTS Kwidzyn 31:28 (17:17)

Słupia: Łoś - Cieśla 9, Borowska 5, Firkowska 5, Ilska 5, Łazańska 4, Koperkiewicz 3, Porębska 1 oraz Smutek, Jedlińska, Wiśniewska, Kowalczuk.