Liga Mistrzów: MVM Veszprem lepsze w hicie, trudna przeprawa Barcelony

MVM Veszprem w szlagierowym meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonał SG Flensburg-Handewitt. Znakomity debiut w roli trenera węgierskiej ekipy zaliczył Xavier Sabate.

Kamil Kołsut

Drugi zespół ubiegłorocznej edycji LM potwierdził, że remis z Orlen Wisłą Płock był wypadkiem przy pracy. Piłkarze ręczni z Veszprem zasłużenie pokonali niemieckiego potentata, a bohaterami meczu zostali bramkarz Mirko Alilović oraz rozgrywający Momir Ilić. Zawodnikom podczas spotkania towarzyszyły chóralne śpiewy "Ortega, Ortega" upamiętniające szkoleniowca, który kilka dni temu niespodziewanie został przez władze MVM-u zwolniony.

Jedenaście minut przed finałową syreną na tablicy świetnej widniał wynik 22:21. Finałowe fragmenty meczu znakomicie rozegrali jednak gospodarze. - Mieliśmy szansę na wyrównanie, ale ją zmarnowaliśmy. W obu połowach przytrafiły się nam momenty słabszej gry. Zabrało nam chłodnej głowy i instynktu kilera - podsumował na łamach oficjalnej strony internetowej Ligi Mistrzów trener Flensburga, Ljubomir Vranjes.

Dużo spokoju i opanowania w końcówce meczu z IFK Kristianstad potrzebowali zawodnicy Barcelony Lassa. Szwedzi na tle mistrzów Hiszpanii zaprezentowali się znakomicie. Klasą dla siebie był Kristian Bjornsen, który oddał na bramkę Dumy Katalonii trzynaście rzutów, do siatki trafiając jedenaście razy. Bolesna była pomyłka z 59. minuty - snajper Kristianstad obił wówczas słupek, a gospodarze w odpowiedzi zapewnili sobie wygraną.

Drugie z rzędu zwycięstwo w fazie grupowej odniósł RK PPD Zagrzeb. Chorwaci, osłabieni brakiem zawieszonego za czerwoną kartkę Zlatko Horvata, pokonali na wyjeździe Celje Pivovarną Lasko. Zawodnicy z Zagrzebia na osiem minut przed końcem przegrywali 20:18. Kolejne akcje należały już jednak do nich. Goście zdobyli trzy bramki z rzędu, a znakomicie dysponowany Filip Ivić (obronił między innymi rzut karny Mihy Zarabeca) nie dał się pokonać ani razu.