KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wielkie emocje i zwroty akcji w Malborku! Remis w derbach Pomorza

Ogromnych emocji dostarczył mecz w Malborku. Zarówno Polski Cukier Pomezania, jak i Spójnia mogły zdobyć komplet punktów. Ostatecznie padł remis, a bramkę na wagę punktu rzucił Kamil Kowalski.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Oba zespoły w tym sezonie grają w kratkę. W ostatnich dniach zawodnicy z Malborka i z Gdyni grali przeciwko Wybrzeżu. Z dużo lepszej strony pokazała się Spójnia i ekipa z Malborka dzięki dobrej skuteczności Bogdana Oliferchuka i Borysa Brukwickiego, w 13. minucie prowadziła już 7:3. W końcu jednak gospodarze zaczęli odrabiać straty.

Mimo niewykorzystania dwóch karnych, po bramce Marka Boneczki w 24. minucie Polski Cukier Pomezania przegrywała już tylko 8:9. Do końca pierwszej połowy trwała wymiana ciosów. Nikt nie zdołał już odmienić sytuacji na boisku i ostatecznie ta część spotkania zakończyła się rezultatem 11:12. Po zmianie stron emocje były równie duże.

Podopieczni Igora Stankiewicza w końcu po długich staraniach zdołali wyjść na prowadzenie. Stało się to po bramce byłego zawodnika Spójni - Szymona Nowalińskiego w 40. minucie meczu. Później Maciej Dawidowski doprowadził malborską drużynę nawet na dwubramkowe prowadzenie. Wielkie emocje miały jednak dopiero nadejść.

Spójnia szybko doprowadziła do remisu, a w 54. minucie po bramce Rafała Rychlewskiego, na tablicy wyników widniał rezultat 21:23. Przy stanie 22:23, piłkę w słupek posłał Wojciech Matuszak, a Maciej Dawidowski trafił na remis. Po rzucie Łukasza Cielątkowskiego gospodarze wyszli na prowadzenie 24:23.

25 sekund przed końcem meczu Kamil Kowalski rzucił bramkę na wagę remisu. Chwilę później skrzydłowy gdyńskiej drużyny wyleciał z boiska, dostając czerwoną kartkę za faul na cztery sekundy przed końcem. Polski Cukier Pomezania nie zdołał odmienić wyniku spotkania i zakończyło się ono remisem.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Spójnia Gdynia 24:24 (11:12)

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, Sibiga - Dawidowski 6, Michałów 5, Nowaliński 4, Nawrocki 3, Boneczko 3, Maluchnik 2, Cielątkowski 1 oraz Perwenis, Dukszto, Gryz.
Karne: 2/4.
Kary: 10 min.

Spójnia: Zimakowski, Skowron - Rychlewski 7, Matuszak 5, Oliferchuk 4, Brukwicki 3, Rakowski 2, Pedryc 1, Ringwelski 1, Kowalski 1 oraz Bielec, Wróbel, Derdzikowski.
Karne: 3/3.
Kary: 14 min.

Kary: Polski Cukier Pomezania - 10 min. (Gryz 4 min., Dawidowski 2 min., Michałów 2 min., Boneczko 2 min.), Spójnia - 14 min. (Kowalski 2 min. - cz.k., Oliferchuk 4 min., Derdzikowski 4 min., Pedryc 2 min., Brukwiecki 2 min.).
Sędziowie: Godzina, Kamrowski.
Widzów: 200.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • pocotokomu Zgłoś komentarz
  Czy Panowie ilustratorzy zaczną wreszcie wstawiać aktualne zdjęcia???: Nr 18 , 19 i 69 nie grają w Malborku od 18 miesięcy. To zdjęcie jest z wiosennej rundy sezonu 2013/2014. Jest tam
  Czytaj całość
  jeszcze głowa Derdzikowskiego, który od sezonu 2014/2015 gra w Spójni Gdynia a bramkarz Przemysław Kądziela (ten całkiem z lewej strony) odszedł z Polskiego Cukru Pomezanii po zakończeniu sezonu 2014/2015. Panowie!!! Przestańcie wreszcie ZEDINFORMOWAĆ !!!
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×