Wielkie emocje i zwroty akcji w Malborku! Remis w derbach Pomorza

Ogromnych emocji dostarczył mecz w Malborku. Zarówno Polski Cukier Pomezania, jak i Spójnia mogły zdobyć komplet punktów. Ostatecznie padł remis, a bramkę na wagę punktu rzucił Kamil Kowalski.

Michał Gałęzewski

Oba zespoły w tym sezonie grają w kratkę. W ostatnich dniach zawodnicy z Malborka i z Gdyni grali przeciwko Wybrzeżu. Z dużo lepszej strony pokazała się Spójnia i ekipa z Malborka dzięki dobrej skuteczności Bogdana Oliferchuka i Borysa Brukwickiego, w 13. minucie prowadziła już 7:3. W końcu jednak gospodarze zaczęli odrabiać straty.

Mimo niewykorzystania dwóch karnych, po bramce Marka Boneczki w 24. minucie Polski Cukier Pomezania przegrywała już tylko 8:9. Do końca pierwszej połowy trwała wymiana ciosów. Nikt nie zdołał już odmienić sytuacji na boisku i ostatecznie ta część spotkania zakończyła się rezultatem 11:12. Po zmianie stron emocje były równie duże.

Podopieczni Igora Stankiewicza w końcu po długich staraniach zdołali wyjść na prowadzenie. Stało się to po bramce byłego zawodnika Spójni - Szymona Nowalińskiego w 40. minucie meczu. Później Maciej Dawidowski doprowadził malborską drużynę nawet na dwubramkowe prowadzenie. Wielkie emocje miały jednak dopiero nadejść.

Spójnia szybko doprowadziła do remisu, a w 54. minucie po bramce Rafała Rychlewskiego, na tablicy wyników widniał rezultat 21:23. Przy stanie 22:23, piłkę w słupek posłał Wojciech Matuszak, a Maciej Dawidowski trafił na remis. Po rzucie Łukasza Cielątkowskiego gospodarze wyszli na prowadzenie 24:23.

25 sekund przed końcem meczu Kamil Kowalski rzucił bramkę na wagę remisu. Chwilę później skrzydłowy gdyńskiej drużyny wyleciał z boiska, dostając czerwoną kartkę za faul na cztery sekundy przed końcem. Polski Cukier Pomezania nie zdołał odmienić wyniku spotkania i zakończyło się ono remisem.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Spójnia Gdynia 24:24 (11:12)

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, Sibiga - Dawidowski 6, Michałów 5, Nowaliński 4, Nawrocki 3, Boneczko 3, Maluchnik 2, Cielątkowski 1 oraz Perwenis, Dukszto, Gryz.