WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Andrzej Kraśnicki: To ogromny sukces polskiej piłki ręcznej

Polska wraz ze Szwecją zorganizują Mistrzostwa Świata 2023 w piłce ręcznej mężczyzn. - To zwycięstwo, to nasz wspólny sukces - podkreśla prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzej Kraśnicki.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

- To ogromny sukces polskiej piłki ręcznej! Przed nami kolejna wielka impreza sportowa, w 2023 roku będziemy gościć w naszym kraju najlepszych szczypiornistów świata, a przecież już w styczniu 2016 roku w Polsce odbędą się mistrzostwa Europy seniorów. Dziękuję szwedzkiej federacji, która jest niezwykle odpowiedzialnym i doświadczonym partnerem - dodaje Kraśnicki w rozmowie z oficjalną stroną Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Decyzja o przyznaniu Polsce i Szwecji prawa do organizacji Mistrzostw Świata 2023 zapadła w piątek podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego IHF w Soczi. Kraśnicki przebywał tam wraz z członkami polskiej i szwedzkiej federacji.

Nasza wspólna kandydatura została oceniona wyżej od propozycji węgierskiej federacji. Na wcześniejszym etapie starań odpadły z kolei wnioski złożone przez Francję, Koreę Południową, Słowację, Szwajcarię i Norwegię.

- Nasza prezentacja i warunki, które zaproponowaliśmy były lepsze od tych proponowanych przez węgierską federację. Atutem Węgrów były na pewno rozwiązania logistyczne, mniejsze dystanse między obiektami. Szwedzi to znakomity i doświadczony partner, na którego na przestrzeni lat zawsze mogliśmy liczyć. To zwycięstwo to nasz wspólny sukces - dodaje Kraśnicki.

Mistrzostwa Świata 2023 odbędą się w ośmiu miastach. Po stronie polskiej wstępnie będą to Kraków, Katowice, Gliwice, Łódź i Gdańsk. Mecz otwarcia rozegrany ma zostać w Polsce, finał natomiast w Szwecji. Ustalenia te mogą jednak ulec zmianie.

Źródło: ZPRP 

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
ZPRP

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • wawiak 0
  Nie bardzo rozumiem co ma na myśli Pan Kraśnicki mówiąc „Ogromny sukces polskiej piłki ręcznej”w kontekście przyznania organizacji MŚ. Impreza została przyznana, odbędzie się i tyle.
  Chętnie bym natomiast dowiedział się jak Pan Prezes widzi przyszłość polskiej piłki ręcznej. Czy przyszłość widzi w zatrudnianiu i ogrywaniu coraz większej liczby zagranicznych zawodników ? Czy widzi jakiś sposób do zachęty dla klubów aby ogrywały POLSKICH zawodników ? Czy widzi jakiś sposób ochrony klubów przed upadkami ?
  Kilka już razy spotkałem się z opinią, że w Lidze Mistrzów nie występują polskie zespoły tylko z Kielc i Płocka. Ilu Polaków występuje tam w podstawowym składzie ? Kielce jeden czasem dwu, Płock jeszcze gorzej.
  Co do samej organizacji, to nie ma nic prostszego. Zarezerwować hotele, wyznaczyć hale, zamówić kilka autobusów, katering. Jaka w tym trudność. Jedyna trudność to nie wywiązać się z tego.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Grieg 0
  No właśnie - najbliższe wolne imprezy to MŚ 2021 (z tego co można wyczytać, organizację przyznano na razie tylko u szczypiornistów) i ME 2022.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • vrc 0
  Panie Krasnicki kiedy Pan pomyslisz o kobiecej piłce ręcznej i o jej kibicach ?
  Kluby ledwo zipia bo Związek patrzy tylko na męski handball.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×