Skuteczne zrywy Korony Handball. Kielczanki dobijają do czołówki

Korona Handball Kielce dzięki znakomitej grze w I połowie i pobudce pod koniec spotkania pokonała SMS ZPRP Płock 30:25 w meczu I ligi kobiet.

Michał Gałęzewski

Przed tym meczem oba zespoły miały na swoim koncie tyle samo punktów, jednak Korona Handball miała rozegrany mecz więcej. W sobotę co prawda po trzech minutach po bramce Natalii Nosek prowadził SMS ZPRP, a chwilę później karnego nie wykorzystała Alina Nowak, jednak to Korona Handball miała więcej powodów do radości.

Korona Handball od 4. do 14. minuty meczu rzuciła dziewięć bramek z rzędu i po trafieniu Nowak wyszła na prowadzenie 9:2! Później licealistki zmniejszyły stratę do pięciu trafień, a w kieleckiej drużynie wciąż nie funkcjonowały dobrze rzuty z siódmego metra, jednak ostatecznie I połowa zakończyła się wygraną gospodyń 18:8.

Po zmianie stron zaczęło się wielkie odrabianie strat ze strony SMS-u ZPRP Płock. W szeregach gości skuteczne były Natalia Nosek i Aleksandra Rosiak. Po rzucie tej drugiej, w 49. minucie było już tylko 23:20 i wszystko w tym meczu było jeszcze możliwe.

W kluczowym momencie trzy bramki z rzędu rzuciły gospodynie. Do końca utrzymywało się prowadzenie Korony Handball, która ostatecznie zwyciężyła 30:25. - Pod nieobecność Rosińskiej i Kaźmiruk, reszta dziewczyn wzięła ciężar gry na siebie. Zagrały bardzo dobry mecz w ataku i w obronie. Muszę pochwalić wszystkie zawodniczki z pola i Gosię Hibner. Pokazały one że są zespołem i potrafią walczyć do końca - powiedział Tomasz Popowicz, trener Korony Handball. Korona Handball Kielce - SMS ZPRP Płock 30:25 (18:8)

Korona Handball: Hibner - Mochocka 7, Więckowska 7, Nowak 5, Zimnicka 3, Małecka 3, Tutaj 2, Rozmus 2, Czubaj 1 oraz Kędzior, Skowrońska.