Liga Mistrzów: PSG i Omeyer kolejny raz zatrzymali Zebry, porażka zespołu z Zagrzebia

Paris Saint-Germain HB nie zwalnia tempa! Mistrzowie Francji kontynuują znakomitą passę w Lidze Mistrzów, po tym jak w sobotni wieczór rozbili na własnym parkiecie THW Kiel 37:30. Kolejny raz popisową partię rozegrał Thierry Omeyer.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Doświadczony bramkarz podobnie jak przed tygodniem był jednym katów swojego byłego klubu. W pierwszej części spotkania Omeyer bronił niczym w transie, dzięki czemu tuż po starcie drugiej połowy mógł się pochwalić skutecznością na poziomie blisko 50 procent. Losy meczu były wówczas dawno przesądzone, a rozpędzone PSG w 41. minucie powiększyło swe prowadzenie do stanu 28:17.

Podopieczni Zvonimira Serdarusicia nadawali ton sobotniej rywalizacji od pierwszych minut. Wynik spotkania otworzyli Samuel Honrubia i Mikkel Hansen, a w 17. minucie przewaga paryżan sięgnęła czterech goli (11:7). Popisową partię rozgrywali wspomniany już Hansen i Nikola Karabatić, skutecznością imponował też wymieniony wcześniej Honrubia. W efekcie po pierwszej połowie PSG miało sześć bramek przewagi (18:12).

Po zmianie stron mistrzowie Francji w ekspresowym tempie zadali decydujące ciosy. Zebry były bezradne, zwłaszcza w defensywie, którą z łatwością ogrywali Hansen i Karabatić. Pierwszy skończył mecz z siedmioma golami, drugi trafił do siatki rywali osiem razy. Ważną postacią był też Henrik Mollgaard, który zdobył cztery bramki.

THW Kiel rozmiary upokarzającej klęski zmniejszyło w samej końcówce. Na półtorej minuty przed końcem zawodów gracze Alfreda Gislasona tracili do gospodarzy już "tylko" pięć bramek, ale ostatnie słowa należały do Hansena i Mollgaarda, którzy ustalili wynik rywalizacji na 37:30.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu PSG pozostało na pozycji lidera grupy A. Gracze trenera Serdarusicia mają już aż sześć punktów przewagi nad Zebrami, które najprawdopodobniej nie włączą się już do walki o grupowy triumf. Paryżanom zagrozić mogą MVM Veszprém i SG Flensburg-Handewitt, które w sobotę odniosły kolejne wygrane.

Mistrzowie Węgier na własnym parkiecie pokonali Celje Pivovarna Lasko 32:26 (osiem goli zdobył Renato Sulić) natomiast Flensburg wywiózł cenne punkty z twierdzy RK Prvo plinarsko društvo Zagrzeb. Porażki słoweńskiej i chorwackiej drużyny to z kolei dobre wieści dla Orlen Wisły Płock, która jest coraz bliższa awansu do następnej fazy rozgrywek.

Przedostatni krok w kierunku gry w barażach o TOP 16 wykonał również HC Motor Zaporoże. Ukraiński zespół z dorobkiem 12 punktów przewodzi stawce grupy D. W grupie C o awans powalczą z kolei Mieszkow Brześć, FC Porto i Naturhouse La Rioja, które również mają na swoim koncie po 12 oczek.

Grupa A:

MVM Veszprém - Celje Pivovarna Lasko 32:26 (17:12)
Najwięcej bramek: dla Veszprem - Renato Sulić 8, Momir Ilić 7, Gergo Ivancsik 5; dla Celje - Sime Ivić, Miha Zarabec  - po 6, Blaz Blagotinsek, Blaz Janc - po 5.

RK Prvo plinarsko društvo Zagrzeb - SG Flensburg-Handewitt 23:30 (10:15)
Najwięcej bramek: dla Zagrzebia - Luka Sebetić 8, Domagoj Pavlović, Luka Raković - po 4; dla Flensburga - Lasse Svan hansen 7, Holger Glandorf, Kentin Mahe - po 5.

Paris Saint-Germain HB - THW Kiel 37:30 (18:12) Najwięcej bramek: dla PSG - Nikola Karabatić 8, Mikkel Hansen 7, Samuel Honrubia 6; dla Kiel - Christian Dissinger, Marko Vujin - po 6, Joan Canellas, Domagoj Duvnjak - po 5.

Grupa C:

Mieszkow Brześć - Tatran Preszów 32:26 (17:12)
Najwięcej bramek: dla Mieszkowa - Paweł Atman 8, Dianis Kristopans 7, Siergiej Szyłowicz, Rastko Stojković - po 6; dla Tatrana - Radoslav Antl 5, Tomas Cip, Michal Kopco, Oliver Rabek,Lukas Urban - po 4.

FC Porto - Naturhouse La Rioja 35:31 (15:14) Najwięcej bramek: dla Porto - Yoel Cuni Morales 7, Antonio Rodrigues 5, Gilberto Duarte, Gustavo Cesar, Miguel Martins - po 4; dla Naturhouse - Francisco Garcia 8, Cristian Malmagro 6, Carlos Molina, Pedro Rodriguez - po 5.

Grupa D:

HC Motor Zaporoże - HCM Minaur Baia Mare 25:23 (14:11) Najwięcej bramek: dla Motoru - Siergiej Burka 8, Boris Puchowski 6, Oleksander Szeweliew 5; dla Minauru - Ivan Karacić 8, Tamas Ivancsik 4.