Bundesliga: Grabarczyk i spółka z ważnym triumfem! Wysoka forma THW Kiel

W starciu bezpośrednich sąsiadów w ligowej tabeli HSV Hamburg Piotra Grabarczyka ograło Fuchse Berlin. Tempa nie zwalnia także THW Kiel.

Przed pojedynkiem HSV Hamburg z Füchse Berlin spodziewano się zaciętej rywalizacji. Do boju stawali bowiem sąsiedzi z tabeli, odpowiednio szósta i piąta drużyna. Tymczasem spotkanie nieco rozczarowało. Już w 20 minucie gry HSV prowadziło 11:7, co więcej, niemal z każdą akcją ich prowadzenie rosło.

Duet Adrian Pfahl - Hans Lindberg notorycznie rozmontowywał obronę berlińczyków i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 19:12. Do tego w bramce kapitalne zawody rozgrywał Johannes Bitter i już po pierwszej odsłonie przed ekipą Michaela Bieglera otworzyła się autostrada do sukcesu.

Kibice Fuchse liczyli na lepszą postawę berlińczyków w drugiej części. Fabian Wiede oraz Petar Nenadic próbowali poderwać kolegów do walki, ale ich bramki na niewiele się zdawały. Tablica wyników wydawała się zaczarowana, a widniało na niej siedem "oczek" różnicy. W ostatnich minutach gra Fuchse siadła i nadzieje na dobry wynik pozostały mrzonką.

Hamburczycy wygrali 36:29, a kolejny występ w barwach HSV zaliczył Piotr Grabarczyk. Reprezentant Polski zanotował w pojedynku jeden blok oraz zapisał się w protokole sędziowskim żółtą kartką.

W zaległym meczu 11. kolejki z dobrej strony pokazało się THW Kiel. Zebry były zdecydowanym faworytem starcia z HBW Balingen-Weilstetten. Już od pierwszych minut kilończycy pokazywali, kto będzie rządził na parkiecie. Niklas Landin dokonywał cudów w bramce, a kolegom z pola nie pozostało nic innego jak wykorzystać jego formę. W ofensywie królował Niclas Ekberg i 11 bramek Szweda dało THW pewne zwycięstwo 38:28 nad piętnastą drużyną tabeli.