Szalona końcówka Polskiego Cukru Pomezanii Malbork w Płocku

Niezwykłych emocji dostarczył mecz pomiędzy Orlen Wisłą II Płock, a Polskim Cukrem Pomezanią Malbork. Gospodarze jeszcze na cztery minuty przed końcem prowadzili różnicą trzech bramek, by ostatecznie przegrać 27:28.

Michał Gałęzewski

W pierwszych sekundach zawodnicy z Malborka zaskoczyli gospodarzy, rzucając bardzo szybko trzy bramki. Później jednak gospodarze w błyskawicznym tempie wyrównali, a po rzucie Michała Lemaniaka wyszli na prowadzenie 5:4.

Jeszcze w pierwszej połowie szczypiorniści z Płocka powiększyli przewagę do dwóch bramek. Tuż przed przerwą bardzo dobrze w ataku grali jednak Szymon Nowaliński i Michał Gryz. Po rzucie tego drugiego, drużyna Igora Stankiewicza doprowadziła nawet do remisu. Wynik I połowy skutecznym karnym ustalił Miłosz Rupp.

Po zmianie stron gospodarze grali bardzo dobrze w obronie i wyszli nawet na trzybramkowe prowadzenie. Co prawda dzięki skutecznej grze Leszka Michałowa Polski Cukier Pomezania doprowadziła w 48. minucie do remisu, jednak w tym momencie ciężar zdobywania bramek wziął na siebie zawodnik Nafciarzy - Wiktor Bronowski.

Po trzech celnych rzutach Bronowskiego, na tablicy wyników na trzy minuty przed końcem widniał rezultat 27:24. Gracze z Pomorza nie mieli nic do stracenia. Po dwie bramki rzucili Michał Gryz i Marek Boneczko, dzięki czemu dwa punkty pojechały do Malborka!

Orlen Wisła II Płock - Polski Cukier Pomezania Malbork 27:28 (13:13)

Orlen Wisła II: Ruciński, Wiśniewski - Rupp 6, Bronowski 5, Starzyńśki 4, Miedziński 3, Lemaniak 3, Adamski 3, Moryń 1, Graczyk 1, Brzeziński 1 oraz Wojdak, Janiszewski, Zaremba.