EHF Euro 2016: Mahe wraca do gry, koniec turnieju dla Rutenki

Kontuzja jakiej Siergiej Rutenka doznał w meczu z reprezentacją Polski okazała się zbyt poważna, by 34-letni rozgrywający wrócił do gry. To koniec EHF Euro 2016 dla Białorusina. Do kadry Francuzów powraca natomiast Kentin Mahe.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Rutenka urazu nabawił się już na starcie poniedziałkowego meczu z Biało-Czerwonymi. 34-latek po przypadkowym kontakcie z jednym z rywali doznał kontuzji stawu skokowego. Pozostałą część spotkania obejrzał z ławki.

34-latek był przed starciem z Polakami najlepszym strzelcem reprezentacji Białorusi. Jego miejsce w składzie na środowy mecz z Macedonią zajął Wiktor Zajcew.

Przed decydującymi spotkaniami fazy głównej EHF Euro 2016 zmian w składach swych drużyn dokonali również selekcjonerzy Francji, Hiszpanii i Niemiec.

Do kadry Francuzów na starcie z Norwegami powraca Kentin Mahe, który pauzował przez blisko tydzień ze względu na uraz nadgarstka i dłoni. 24-latek zastąpił Adriena Di Pandę.

Do niemieckiego zespołu zgodnie z wcześniejszymi prognozami dołączyli natomiast Julius Kühn oraz Kai Häfner, którzy zastąpili zmagających się z kontuzjami mięśniowymi Christiana  Dissingera i Steffena Weinholda. Dla obu będzie to debiut na mistrzostwach Europy.

W składzie Hiszpanów miejsce Niko Mindegii zajął z kolei Gedeon Guardiola. To druga zmiana w ekipie Manolo Cadenasa i druga z udziałem Guardioli. Doświadczony defensor znalazł się wcześniej poza kadrą ze względu na uraz małego palca prawej dłoni.

Do zmian doszło ponadto w składach reprezentacji Rosji oraz Chorwacji. Wadima Bogdanowa zastąpił Dmitrij Pawlienko, a za Iliję Brozovicia zagra Kresimir Kozina.

Polska - Chorwacja. Michał Jurecki: Nie możemy zagrać jak panienki
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×