KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Chrobry Głogów prawie jak Niemcy. Sędziowie wypaczyli wynik?

Chrobry Głogów w ostatnich minutach meczu z KPR-em Legionowo (26:26) przez kilka sekund przebywał na parkiecie ośmioosobowym składzie. - Rozważaliśmy złożenie protestu. Nie będziemy jednak tego robić - mówi wiceprezes KPR-u RC, Maciej Chodkowski.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Przy wyniku 23:26 trener Chrobrego poprosił o przerwę. Głogowianie na parkiet wrócili w ośmioosobowym składzie. Adam Babicz dopiero po kilku sekundach zorientował się w sytuacji i opuścił parkiet. - Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami, bo gra nie została jeszcze wznowiona - podkreśla sam zawodnik w rozmowie z WP SportoweFakty.
Legionowianie na sprawę patrzą inaczej. Ich zdaniem sędziowie popełnili błąd. Zawodnicy oraz trenerzy zaczęli głośno protestować. Czas został zatrzymany. Gospodarzy nie spotkały jednak żadne konsekwencje. W przypadku błędu zmiany, arbitrzy powinni ukarać głogowian dwuminutowym wykluczeniem oraz zabrać im piłkę.

Reakcji ze strony sędziów ani delegata nie było. Zawodnicy Chrobrego zdobyli trzy bramki z rzędu i wywalczyli remis.

- Nie będę ukrywał, że rozważaliśmy złożenie protestu. Nie będziemy jednak tego robić. Zawodnicy i sztab szkoleniowy wolą walczyć o punkty na boisku. My się z tym zgadzamy - przyznaje wiceprezes KPR-u RC, Maciej Chodkowski.

- Sytuacja z ośmioma zawodnikami to apogeum tego, co się działo - wyjaśnia nasz rozmówca. - Ten moment był decydujący, bo prowadziliśmy trzema golami, a do końca zostały trzy minuty. Analizowaliśmy mecz do późnych godzin nocnych. Kontrowersyjnych decyzji na naszą niekorzyść było dużo więcej. I mówiąc o "kontrowersjach" staram się być dyplomatyczny.

Co na to druga strona? - Generalnie nie oceniam postawy arbitrów. Moim zdaniem nie wypaczyli oni wyniku meczu - mówi Babicz.

Spotkanie prowadzili arbitrzy międzynarodowi Jakub Jerlecki oraz Maciej Łabuń. Za wychwycenie ewentualnego błąd zmiany odpowiadają jednak sędziowie stolikowi (Grzegorz Skrobak, Kornel Habierski) oraz delegat (Zbigniew Tarczykowski). Jeżeli się pomylili, grożą im konsekwencje.

Po siedemnastu kolejkach Chrobry zajmuje w ligowej tabeli szóste miejsce i ma na koncie siedemnaście punktów. KPR RC z identycznym dorobkiem jest piąty.

Nowa twarz polskiej Ekstraklasy!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (8)
 • Maciej Chodkowski Zgłoś komentarz
  Pozostaniemy przy swoich zadaniach. Swoje argumenty już przedstawiłem. Niesmak pozostanie i tyle... Powodzenia w kolejnych spotkaniach.
  • Maciej Chodkowski Zgłoś komentarz
   SPR FAN Po trzech minutach mecz się skończył... Rozumiem kibicowanie swojej drużynie ale trochę więcej rzetelności poproszę. Chrobry nie dostał kary więc nic się nie wyrównało. Co
   Czytaj całość
   do czerwonej kartki Tomek próbował wyhamować ale się nie wyrobił i zahaczył gracza z Głogowa a był z boku nie z tyłu więc wasz zawodnik nie był sam na sam z bramkarzem. Komentarz w tej materii zresztą napisałem niżej. Co do trenera Lisa owszem jest żywiołowy na ławce ale należy odróżnić reakcje które są skierowane do własnych zawodników od tych które są kierowane do sędziów.
   • Maciej Chodkowski Zgłoś komentarz
    Rozmawiałem z kibicami Głogowa i sami mówili że było osiem osób. Na nagraniu widać jak sędzia boiskowy zatrzymuje czas. Zresztą tego co było już nie zmienimy. Pytanie jak będzie
    Czytaj całość
    wyglądać przyszłość w tym względzie. Co do czerwonej kartki też się zgadzam. Miło kiedy można porozmawiać na argumenty. Pozdrawiam
    • ak1972 Zgłoś komentarz
     Co do czerwieni dla Tomka - to sędziowie mogli dać 2 min, ale i czerwień też, ale 2 min dla Titowa za przypadkową (moim zdaniem) nogę to przesada. A co do gry w 8 to też nie było
     Czytaj całość
     gwizdka do rozpoczęcia gry.
     • Maciej Chodkowski Zgłoś komentarz
      ak1972 Byłem na meczu ta sytuacja o której mówisz była bardzo podobna ale jak mówi klasyk prawie robi wielką różnicę. Zanim usłyszeliśmy gwizdek skład się zgadzał. Ogólnie
      Czytaj całość
      zastrzeżeń mam więcej. Np. Czerwona kartka dla Tomka Mochockiego czy 2 dwie minuty kary dla Witalija Titowa za to że został nabity piłką w nogę kiedy wracał do obrony.
      • ak1972 Zgłoś komentarz
       Niestety sędziowie też się mylili w drugą stronę. Legionowo grając w osłabieniu wychodzi w pełnym składzie.
       • miki Zgłoś komentarz
        Wielkie brawa dla Legionowa za sportową postawę w tej sytuacji. Jak pamiętamy z historii nie każdy klub potrafi tak się zachować. Gdyby złożyli protest to jedyną decyzją byłoby
        Czytaj całość
        powtórzenie meczu. Dyskwalifikacja przynajmniej do końca sezonu dla stolika i delegata. Arbitrzy też nie są bez winy, bo nietrudno zauważyć 8 zawodników na boisku. Jak widać polscy sędziowie dalej "trzymają formę".
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×