Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Damian Kostrzewa wraca do zdrowia. "Robię co w mojej mocy"

Skrzydłowy PGE Stali Mielec Damian Kostrzewa wraca do zdrowia po zabiegu kolana. - Wszystko idzie zgodnie z planem - zapewnia. 1 marca ponownie stawi się w klubie i rozpocznie ostatni etap rehabilitacji przed powrotem do gry.
Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Lewoskrzydłowy mieleckiego klubu pod koniec listopada minionego roku przeszedł zabieg chrząstki w prawym kolanie. - Wcześniej noga trochę puchła, ale teraz już wszystko będzie "ok". Przerwa jednak trochę potrwa - mówił wówczas WP SportoweFakty.

Od zabiegu minęły już jednak niemal trzy miesiące. Kostrzewa sumiennie przechodził w tym czasie proces rehabilitacyjny w Gdańsku, gdzie regularnie trenował. Od 1 marca ponownie będzie przebywał w Mielcu, gdzie z klubowymi fizjoterapeutami rozpocznie ostatni etap przygotowań do powrotu na parkiet.

- Robię co w mojej mocy żeby jak najszybciej wrócić do formy, ale z chrząstką stawową trzeba uważać i niczego nie da się przyspieszyć. Od 1 marca ponownie melduję się w klubie, ale nie będzie to jeszcze termin powrotu do gry. Najważniejsze jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem - mówi.

Jeśli na początku marca wszystko ze zdrowiem Kostrzewy będzie w porządku, po około trzech-czterech tygodniach powinien on wrócić do składu PGE Stali. 

27-latek nie ma w ostatnich miesiącach szczęścia. W grudniu 2014 roku przeszedł zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych i do końca sezonu 2014/15 był już wyłączony z gry. Na starcie obecnych rozgrywek imponował formą, ale ze względu na kolejny uraz wystąpił w zaledwie dziewięciu meczach. Zdobył w nich 63 bramki. 

Mimo "złej karty" Kostrzewa nie załamuje się. - Patrzę tylko w przód i jestem mega pozytywnie nastawiony - stwierdza, na koniec dodając: - Czeka mnie jeszcze dużo grania.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×