Olimpia-Beskid pozbawiła złudzeń KPR

Szczypiornistki z Nowego Sącza zrobiły swoje i pewnie pokonały czerwoną latarnię PGNiG Superligi. Mecz z KPR-em Jelenia Góra rozgrywany w ramach 19. kolejki zakończył się wynikiem 35:24.

Krzysztof Niedzielan
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Przyjezdne w pierwszej fazie spotkania były zagubione, jak we mgle. Olimpia wykazywała się lepszą skutecznością i po ośmiu minutach gry prowadziła 5:0. Wtedy też trener Mirosław Sanecki poprosił o czas. Dopiero po krótkiej przerwie pierwszą bramkę dla KPR-u rzuciła Anna Mączka. Zespół z Jeleniej Góry zbliżył się na dwa punkty, a sądeczanki straciły nieco swoją skuteczność.

Mimo to 2-3 bramkowa przewaga gospodyń utrzymywała się aż do 21. minuty kiedy Dagmara Nocuń rzuciła na 11:7. KPR nie pozwalał jednak na uzyskanie większej przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się rzutem Tamary Smbatian na 16:13. Ukrainka trafiła po raz szósty w tym spotkaniu.

Taki wynik zapowiadał spore emocje po przerwie, ale już 5 minut po zmianie stron było 19:13. Trzy trafienia zaliczyła Aleksandra Stokłosa i szkoleniowiec KPR-u zaprosił swoje zawodniczki na krótką przerwę. Upływał czas, ale obraz gry nie zmieniał się. Olimpia-Beskid powiększała dystans, a w 44. minucie rzut Olgi Figiel dał prowadzenie 25:16.

Kwadrans przed końcową syreną przewaga zespołu z Nowego Sącza wyniosła już 11 bramek. Podopieczne Lucyny Zygmunt nie dały sobie wyrwać zwycięstwa. Mocno wspierała je Karolina Szczurek dobrze spisująca się między słupkami. Na ostatnie minuty na parkiecie pojawiła się debiutantka Aldona Gromny. Jedną z bramek w końcówce spotkania rzuciła inna juniorka Kinga Janik.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Jelenia Góra 35:24 (16:13)

Olimpia: Szczurek, Sach - Leśniak 5 (3/3), Nocuń 3, Smbatian 8, Płachta 2, Stelmakh 2, Figiel 1, Lesik 4, Stokłosa 7, Golec 1, Janik 1 (0/1), Gromny, Olejarczyk 1.
Kary: 8 min.
Karne: 3/4.

KPR: Pękalska, Hoffman - Mączka 5 (1/2), Bilenia 2, Nowicka 4 (1/1), Tomczyk 2, Michalak, Jasińska 1, Grobelska 2, Oreszczuk 1, Uzar 1, Załoga 5 (2/2), Fijałkowska, Kanicka 1, Kobzar.
Karne: 3/5.

Kary: Olimpia-Beskid (Aleksandra Stokłosa, Agnieszka Leśniak, Karolina Golec, Marlena Lesik - po 2 min.), KPR (Martyna Michalak, Ewa Nowicka, Aleksandra Tomczyk - po 2 min.).

Sędziowie: Igor Dębski i Artur Rodacki (Kielce).
Delegat ZPRP: Stanisław Puszkarski (Zamość).
Widzów: 300 (za protokołem).

Najlepszą zawodniczką meczu Olimpia-Beskid - KPR była?