Piotrcovia - Selgros: Demolka w drugiej połowie

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

MKS Selgros Lublin rozbił w wyjazdowym spotkaniu żeńskiej Superligi Piotrcovię 29:17 (11:10). Gospodynie tylko w pierwszej połowie było stać na wyrównaną walkę z mistrzem Polski.

Piotrcovia przystępowała do spotkania z mistrzem Polski pokrzepiona wyjazdowymi wygranymi w Kościerzynie i Gdańsku. Podopieczne Michała Pastuszki głośno mówiły o chęci sprawienia niespodzianki w pojedynku z MKS Selgros Lublin. Po pierwszej połowie wydawało się, że są w stanie powalczyć o zdobycz punktową. Dwukrotnie odrobiły wysoką stratę bramkową (0:3, 5:10) i do szatni zeszły z zaledwie jednobramkowym deficytem - 10:11. Bardzo dobrze spisywała się między słupkami Daria Opelt, która dość szybko zastąpiła w bramce Karolinę Sarnecką.

Po przerwie na placu gry istniał jednak już tylko jeden zespół. Piotrcovię stać było na nawiązanie skutecznej walki z przyjezdnymi tylko do 35. minuty. Wówczas to przy stanie 11:12 MKS Selgros przeprowadził dwie skuteczne kontry, które wykończyła Jessica Quintino. Chwilę później bramki dołożyły Marta Gęga i Kristina Repelewska. Piotrcovia nie była już w stanie odrobić pięciobramkowej straty, a gra gospodyń zupełnie się posypała. Gdyby nie efektowne interwencje Opelt zwycięstwo lublinianek mogło być jeszcze wyższe.

- Wróciły nasze stare grzechy. W pierwszej połowie zespół zagrał tak jak sobie to ustaliliśmy. W drugiej części gry niestety pojawiły się proste błędy, za szybko oddane rzuty. Bardzo dobrze broniła Weronika Gawlik, która uruchamiała szybkie kontry. Zasłużona wygrana Lublina, a my mamy dużo materiału do analizy. Sezon się jeszcze nie kończy - powiedział po spotkaniu Michał Pastuszko.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS Selgros Lublin 17:29 (10:11)

MKS Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Sobińska 2, Kucharska 3, Matyja, Osuch, Szymańska 2, Kopertowska 3, Wypych 2, Szafnicka 2/2, Olek, Ivanović 1, Jałoszewska 1, Belmas 1. Karne: 2/2 Kary: 8 min

MKS Selgros Lublin: Dżukeva, Gawlik – Bijan 1, Quintino 6, Kocela 1, Rola, Gęga 1, Repelewska 4, Kozimur 4, Drabik 5, Skrzyniarz 2, Charzyńska 2/1, Szarawaga 3. Karne: 1/1 Kary: 8 min

Kary: Piotrcovia - 8 min. (Kopertowska - 2 min., Jałoszewska - 2 min., Wypych - 2 min., Szafnicka - 2 min.); MKS Selgros - 8 min. (Repelewska - 4 min., Kozimur - 2 min., Charzyńska - 2 min.).

Sędziowie: G. Młyński (Zwoleń), R. Puszkarski (Legionowo) Widzów: 400