Paweł Wilk wkrótce powróci na parkiet. Zagra w Opolu?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Hajduk
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk
zdjęcie autora artykułu

Paweł Wilk trenuje już z PGE Stalą Mielec. Doświadczony skrzydłowy wkrótce powinien powrócić na ligowe parkiety. Jego występ w nadchodzącym meczu ze Śląskiem Wrocław jest jednak jeszcze mało prawdopodobny.

Wilk tuż przed końcem 2015 roku przeszedł zabieg łokcia. - Chodziło dokładnie o więzadło poboczne łokciowe - wyjaśniał w lutym fizjoterapeuta PGE Stali, Łukasz Machnik. - Paweł został szybko zoperowany, nie miał ubytków ruchowych i mięśniowych i wkrótce powinien wrócić do zajęć - dodawał.

31-latek zgodę na rozpoczęcie treningów z drużyną otrzymał na początku marca, po kontrolnej wizycie u lekarza. W ostatnich dniach stopniowo zwiększał obciążenia. - Oswaja się z piłką - kozłuje, podaje, ale też lekko rzuca - zdradza Machnik.

Prawoskrzydłowy w ciągu najbliższych dni powinien wejść w trening z pełnymi obciążeniami i dołączyć do meczowej kadry Stali. Jego występ w sobotnim spotkaniu ze Śląskiem Wrocław jest jeszcze mało prawdopodobny. Wilk wróci na ligowe parkiety najprawdopodobniej w następnym po Śląsku meczu, z Gwardią w Opolu.

Dla trenera Tadeusza Jednoroga powrót kontuzjowanego gracze będzie znakomitą informacją. Stal od początku sezonu ma problemy kadrowe, które nasiliły się zwłaszcza w ostatnich tygodniach. W miniony weekend w meczach z Pogonią doświadczony szkoleniowiec nie mógł skorzystać z aż sześciu szczypiornistów.

Źródło artykułu: