Słowenia: Mecz na szczycie bez rozstrzygnięcia, kluczowy gol Michała Szyby

Gorenje Velenje w hicie ligi słoweńskiej zremisowało na własnym parkiecie z Celje Pivovarną Lasko 24:24. Remis dał gospodarzom gol Michała Szyby.

Kamil Kołsut
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Zawodnicy z Velenje mogli pokonać w środę faworyta i zrobić duży krok w kierunku wygrania fazy zasadniczej. Gorenje szansę na zwycięstwo jednak zmarnowało.

Mecz długo układał się po myśli Szyby i kolegów. Perfekcyjne zawody grał Mario Sostarić, sporo krwi rywalom napsuli też Nejc Cehte oraz Benjamin Burić. Gospodarze już do przerwy prowadzili różnicą czterech trafień. W drugiej połowie spotkanie się wyrównało. Przyjezdni długo nie byli w stanie zmniejszyć strat i na dziesięć minut przed końcem przegrywali 19:23. Najważniejsze akcje należały jednak do nich.

Gorenje stanęło. Rywale zdobyli cztery bramki z rzędu (na 23:23 po stracie Szyby) i objęli prowadzenie. Niemoc gospodarzy przerwał dopiero Polak. Decydujący cios zadał jednak Ziga Mlakar, którego gol dał gościom bezcenny remis. Później piłkę stracił jeszcze Anże Ratajec, a szansę na zwycięskie trafienie zmarnował Miha Zarabec.

Siedem kolejek przed końcem fazy zasadniczej Celje jest liderem tabeli i dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedza Gorenje. Trzeci Cimos Koper traci do najlepszych dziesięć punktów.

RK Gorenje Velenje - Celje Pivovarna Lasko 24:24 (16:12)
Najwięcej bramek: Mario Sostarić 7, Nejc Cehte 4, Benjamin Burić, Niko Medved - po 3; dla Celje - Ziga Mlakar 6, Blaz Janc, Luka Żviżej - po 5.