AZS AWF Warszawa - MTS Kwidzyn: Warszawianki potwierdziły zwyżkę formy

W niedzielę w Warszawie zmierzyły się ze sobą dwie drużyny walczące w dole tabeli. W ostatnim czasie zaczęły wygrywać zawodniczki AZS-u AWF, które mimo gry w jedenaście osób pokonały MTS Kwidzyn.

Michał Gałęzewski

Przed tym spotkaniem zespoły z Warszawy i z Kwidzyna graniczyły ze sobą w I lidze kobiet. W lepszej sytuacji był zespół prowadzony przez Edytę Majdzińską, jednak ostatnio zwyżkę formy zaczęły potwierdzać warszawianki. Początek należał do Justyny Świerczek. Rzuciła ona cztery bramki w ciągu dziesięciu minut i goście prowadzili 4:3.

Później jednak zaczął atakować AZS AWF Warszawa. W końcu po bramce Katarzyny Joszczuk w 14. minucie wyszedł on na trzybramkowe prowadzenie. Nie utrzymywało się ono długo, gdyż tym razem trafiać zaczęła Daria Szynkaruk, po której rzucie był ponownie remis.

W końcówce pierwszej połowy ponownie swoimi umiejętnościami popisała się Świerczek, która w 29. minucie miała już na swoim koncie osiem bramek! Tuż przed przerwą do kwidzyńskiej bramki trafiła wychowanka MTS-u - Katarzyna Pożoga oraz Katarzyna Joszczuk i to AZS AWF prowadził 16:14.

Po zmianie stron przebieg meczu był podobny jak w pierwszej połowie. Co chwilę na prowadzenie wychodziły na przemian drużyny gospodarzy i gości. Na 11 minut przed końcem to jednak MTS prowadził 22:20.

W samej końcówce warszawianki zamurowały jednak bramkę - w ciągu jedenastu minut straciły dwie bramki. W kluczowym momencie cztery razy na listę strzelców wpisała się Julia Gutowska. Ostatecznie AZS AWF Warszawa wygrał 26:24 i ma już osiem punktów w tabeli.

AZS AWF Warszawa - MTS Kwidzyn 26:24 (15:14)

AZS AWF: Józwik, Osińska 1 - Gutowska 7, Rzeszotek 6, K.Pożoga 5, Joszczuk 4, Skoczeń 3 oraz Sulborska, Kmin, Wrzesińska, Acmizow.