Bundesliga: Wielki Andy Schmid. Rhein-Neckar Lowen bliżej mistrzostwa

Rhein-Neckar Lowen pokonał na własnym parkiecie TBV Lemgo (33:19) i ma krok bliżej do mistrzostwa Niemiec. Piłkarze ręczni z Mannheim wykorzystali wpadki najgroźniejszych rywali.

Kamil Kołsut

W 28. kolejce Bundesligi swoje mecze remisowały i THW Kiel (22:22 z HBW Balingen-Weilstetten), i SG Flensburg-Handewitt (23:23 z Magdeburgiem). RNL ścieżką wskazaną przez potęgi nie poszedł. Zespół Nikołaja Jacobsena pewnie sięgnął po 2 punkty i umocnił się na prowadzeniu w wyścigu o mistrzostwo kraju.

Zawodnicy z Mannheim w konfrontacji z TBV dominowali przez 60 minut. Rywale nie mieli nic do powiedzenia. Klasą dla siebie był Andy Shmid, który wypracował aż połowę bramkowego dorobku RNL. 32-latek trafił tego dnia do siatki 15 razy!

Znakomity mecz rozegrał też Mikael Appelgren - Szwed postawił w bramce mur nie do przejścia, odbijając aż 11 rzutów rywali. Ubiegłoroczny nabytek RNL przyćmił Borka Ristowskiego, który latem opuści Mannheim i przeprowadzi się do Barcelony.

Podopieczni Jacobsena po niedzielnym zwycięstwie mają w tabeli 3 punkty przewagi nad Flensburgiem i 4 nad THW. Kilończycy rozegrali jeden mecz mniej. W następnej kolejce - 4 maja - RNL zmierzy się na wyjeździe z ThSV Eisenach.

Rhein-Neckar Löwen - TBV Lemgo 33:19 (17:9)
Najwięcej bramek: dla RNL - Andy Shmid 15, Alexander Petterson 4, Patrick Groetzki, Kim Ekdahl du Rietz - po 3; dla TBV - Rolf Hermann 4, Arne Niemeyer, Patrick Zieker - po 3.