Siódemka Miedź - SPR Tarnów: Nieudane pożegnanie Siódemki z kibicami

Nie tak miało wyglądać pożegnanie z legnicką publicznością w wykonaniu szczypiornistów Siódemki Miedzi. W sobotnim meczu 25. kolejki I ligi mężczyzn gr. B dolnośląska drużyna uległa przy Lotniczej SPR-owi Tarnów 24:29.

Paweł Jantura

Do meczu z małopolską drużyną Siódemka Miedź przystąpiła poważnie osłabiona. Trener Piotr Będzikowski nie mógł bowiem skorzystać z kontuzjowanych Bartosza Nastaja i Kacpra Majewskiego oraz przebywającego na w Końskich na turnieju mistrzostwa kraju juniorów młodszych Pawła Wity.

Mimo to legniczanie byli faworytem, wszak za rywala mieli dziesiątą drużynę ligowej tabeli. Po pierwszych 30 minutach w hali przy Lotniczej na niespodziankę nic nie zapowiadało. Co prawda spotkanie było wyrównane, ale w końcówce Siódemka odskoczyła na dystans czterech bramek (15:11).

Wynik ciągnął Robert Szuszkiewicz, który przed przerwą rzucił aż siedem bramek. Po przerwie goście wyłączyli legnickiego rozgrywającego z gry, kryjąc go jeden na jeden. I okazało się to słuszną decyzją. Siódemka nie potrafiła złapać rytmu, zaczęła popełniać proste błędy i notorycznie grała w osłabieniu.

Do tego czerwone kartki z gradacji kar zobaczyli najpierw Wojciech Czuwara, a potem Mateusz Płaczek.

Tarnowianie skrzętnie te okoliczności wykorzystali. Na kwadrans przed końcem wyszli na prowadzenie po rzucie Sławomira Karwowskiego. W kolejnych minutach zbudowali kilkubramkową przewagę, której nie oddali już do końca spotkania.

Ojcami zwycięstwa SPR-u był świetny w bramce Grzegorz Barnaś, który odbił aż 18 rzutów oraz Łukasz Szatko. Leworęczny rozgrywający zdobył 10 bramek.

- Tak nie można grać! Problemy kadrowe nas nie tłumaczą. W drugiej połowie rzuciliśmy jedynie dziewięć bramek. Przegraliśmy ją 9:18. To niedopuszczalne z takim przeciwnikiem, mimo pełnego do niego szacunku - irytował się po końcowej syrenie trener legniczan Piotr Będzikowski.

Za tydzień Siódemka Miedź na zakończenie sezonu zagra na wyjeździe z MOSiR-em Bochnia. Ligę zakończy na piątym lub czwartym miejscu.

Siódemka Miedź Legnica - SPR Tarnów 24:29 (15:11)

Siódemka: Mazur - Szuszkiewicz 7, Antosik 4, Cegłowski 5, Mosiołek 5, Czuwara 1, Piwko 1, J. Będzikowski jr 1, Skiba, Płaczek.
Kary: 14 min.

SPR: Barnaś - Szatko 10, Misiewicz 4, Sanek 2, Karwowski 4, Nowak 6, Kowalik 2, Wajda 1, Dutka, Jewuła, D. Kubisztal, Niemiec.
Kary: 2 min.