Ryszard Skutnik: Gramy u siebie, ale to sport. Wszystko może się zdarzyć

- Przed startem serii byliśmy zdecydowanym faworytem. Cały sezon trzymaliśmy 3. miejsce, zdobyliśmy rekordową liczbę punktów. Teraz wszystko może się jednak zdarzyć - mówi przed środowym meczem z MMTS-em Kwidzyn trener Azotów Puławy, Ryszard Skutnik.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Po dwóch weekendowych spotkaniach w Kwidzynie, rywalizacja o brąz mistrzostw Polski powraca na decydujące starcie do Puław. Dla obu klubów to mecz o wszystko - zwycięzca zgarnie medale, przegrany zostanie z pustymi rękami. - Nastawienie w obu zespołach z pewnością jest bojowe. Gramy u siebie i... zobaczymy. To sport - mówi w swoim stylu trener Skutnik.

Jego drużyna w minioną niedzielę uciekła spod topora. Po trzech meczach przegrywała z MMTS-em 1:2 i w czwartym - niedzielnym spotkaniu - musiała wygrać, by przedłużyć swe szanse na obronienie brązowego medalu. To udało się dopiero po dogrywce. - Brawo dla chłopaków, bo zagrali bardzo ambitnie. To był mecz godny walki o trzecie miejsce - ocenia doświadczony trener.

Bohaterem wspomnianego spotkania był bramkarz, Wadim Bogdanow. Rosjanin już po końcowej syrenie obronił rzut karny wykonywany przez Mateusza Serokę, czym zapewnił drużynie triumf 25:24. Zdaniem Skutnika to właśnie od postawy golkiperów będzie zależny wynik środowego spotkania.

ZOBACZ WIDEO Selgros mistrzem."Sezon pełen nerwów" (źródło TVP)

- W tych meczach, w których bramka regularnie odbijała, to radziliśmy sobie dobrze - w pierwszym w Puławach, po przerwie w trzecim w Kwidzynie i w tym ostatnim. A w piłce ręcznej bramka i obrona to podstawa. Teraz nasza bramka weszła już na dobre tory. Bogdanow nie spuści z tonu - dodaje.

W ocenie ekspertów i bukmacherów, jego drużyna jest faworytem środowego spotkania. Skutnik podkreśla jednak: - Tylko teoretycznie. Faworytem byliśmy przed startem serii. Zdobyliśmy najwięcej w historii klubu punktów, cały czas trzymaliśmy to trzecie miejsce w lidze. Play-offy rządzą się jednak swoimi prawami. Teraz naprawdę wszystko jest możliwe - kończy. Początek środowego meczu o godz. 18:00.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×