Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Artur Siódmiak rozwija sieć swoich akademii

Artur Siódmiak w ostatnim czasie otworzył 20 ośrodków w ramach Akademii Małych Mistrzów, gdzie na co dzień szkolą się młodzi szczypiorniści. W najbliższym czasie zorganizuje też dwa obozy letnie.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Artur Siódmiak WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Artur Siódmiak

Po zakończeniu sportowej kariery Artur Siódmiak zaczął kolejną misję. Rozpoczął od organizacji campów, które miały na celu zarażać dzieci miłością do kultury fizycznej. Obecnie stworzył już 20 punktów w ramach Akademii Małych Mistrzów. Program ten rozpoczął się w 2013 roku.

Akademia Małych Mistrzów działa w 20 lokalizacjach. Są to Gdańsk Przymorze, Gdańsk Orunia, Warszawa, Szczecin, Kraków, Wrocław, Jadowniki, Olkusz, Kiełpino, Wyszków, Żukowo, Staniszewo, Siedlce, Libusza, Brodnica, Pabianice, Bogucice, Gawłów, Grodków oraz Mińsk Mazowiecki. Docelowo w każdej z akademii mają być trzy grupy wiekowe, obejmujące szkoleniem dzieci od 6. roku życia do ukończenia gimnazjum. Szkoleniem już teraz objętych jest już niemal tysiąc osób.  

- Całość procesu szkolenia chcemy spiąć zakładając w przyszłości dwa ośrodki licealne w Krakowie i w Gdańsku, które będą działały na zasadach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Docelowo otworzymy też dziesięć kolejnych Akademii Małych Mistrzów - powiedział Artur Siódmiak.

W lipcu odbędą się dwa obozy szkoleniowe. - Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w obozach w Łomży od 1 do 10 lipca i w Giżycku od 9 do 17 lipca. Będą na nich obecni zarówno wychowankowie Akademii Małych Mistrzów, jak i osoby z zewnątrz. Będę starał się zaprosić gwiazdy sportu, które opowiedzą najmłodszym o tym jak można osiągnąć sukces. Można się zapisywać poprzez stronę Fundacji Akademia Sportu - powiedział Siódmiak.

ZOBACZ WIDEO Zygfryd Kuchta: oczekujemy medalu piłkarzy ręcznych w Rio (źródło TVP)

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×