El. MŚ 2017: Islandia awansowała po boju z Portugalią

W ostatnim meczu europejskich eliminacji do mistrzostw świata w 2017 roku, reprezentacja Portugalii wygrała z Islandią 21:20. Dzięki zwycięstwu w pierwszym spotkaniu, na turniej awansowali gracze z północy.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela

W pierwszym spotkaniu obu reprezentacji Islandczycy pokonali Portugalczyków 26:23. Drużyna z południowych krańców Europy pokazała jednak, że taka przewaga jest w piłce ręcznej bardzo szybko do odrobienia. Już w 13. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 6:3, a do przerwy gospodarze prowadzili 10:7.

Wynik dwumeczu był więc remisowy po 90 minutach gry. W drugiej połowie goście z północy mozolnie odrabiali straty i doprowadzili do rezultatu 17:17. W końcówce spotkania gospodarze znów wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 21:20, który promuje Islandczyków.

Losowanie grup mistrzostw odbędzie się 23 czerwca w Paryżu. Kilka dni wcześniej ogłoszony zostanie podział na koszyki. Turniej rozegrany zostanie w dniach 11-29 stycznia 2017.

Portugalia - Islandia 21:20 (10:7)

Wynik dwumeczu: 46:44 dla Islandii.