Dunki młodzieżowymi mistrzyniami świata

WP SportoweFakty / Michał Domnik

Reprezentantki Danii sięgnęły po złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata 2016. W finale po dogrywce pokonały Rosjanki 32:28. Brąz dla rewelacyjnych Rumunek.

Już po pierwszej połowie spotkania finałowego Dunki czuły smak złota, bowiem prowadziły 15:12. Rosjanki zerwały się do walki w drugiej części, podejmując maksymalne ryzyko. Sborna wyszła z ustawieniem w defensywie 4-2 i Dunki nie mogły poradzić sobie z wysuniętą obroną. Ich przewaga błyskawicznie stopniała i doszło do dogrywki.

Rosjanki zapłaciły bardzo wysoką cenę za agresywną grę defensywną. W dodatkowym czasie marnowały sytuację za sytuacją, przegrywając pojedynki z rewelacyjną Altheą Reinhardt. Trafiały za to Dunki i sięgnęły po złoto MŚ. Dla zawodniczek z Półwyspu Jutlandzkiego to kolejny medal wielkiej imprezy - w 2013 roku zdobyły brąz Mistrzostw Europy juniorek.

Sporym zaskoczeniem jest za to krążek dla Rumunek, do niedawna europejskiego średniaka w tej kategorii wiekowej. Po porażce w półfinale z Danią przyszło im zmierzyć się z Niemkami w meczu o brąz. Rumunki uratowały zwycięstwo 26:25, choć szczypiornistki zza naszej zachodniej granicy zdołały odrobić sześć trafień straty, co więcej, miały szansę na wyrównanie w ostatniej akcji spotkania.