Bundesliga: Beniaminek zdobył Melsungen, Andrzej Rojewski bohaterem Lipska

MT Melsungen w pierwszej kolejce Bundesligi niespodziewanie przegrał z beniaminkiem HSC 2000 Coburg (20:25). Od zwycięstwa sezon rozpoczęli piłkarze ręczni SC DHfK Leipzig (30:21), a jednym z bohaterów meczu był Andrzej Rojewski.

Kamil Kołsut
Andrzej Rojewski WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Andrzej Rojewski

Reprezentant Polski zdobył w niedzielnym spotkaniu 8 bramek. Nikt inny w Bundeslidze nie trafiał tego dnia do bramki częściej. Rojewski miał 57-procentową skuteczność (8/14), wykorzystał 3 rzuty karne (3/4). Jego zespół już do przerwy prowadził różnicą 6 goli i dzięki wysokiej wygranej zajmuje w ligowej tabeli miejsce na najniższym stopniu podium.

Sensacyjnej porażki doznali na własnym parkiecie zawodnicy Melsungen. Jeszcze w 53. minucie remisowali oni z HSC 20:20, 5 kolejnych bramek zdobyli jednak rywale. Gwiazdą wieczoru został bramkarz beniaminka Jan Kulhanek, który obronił aż 18 z 35 rzutów.

Pewne zwycięstwo odniósł THW Kiel, choć TVB Stuttgart przez 40 minut walczył z wicemistrzem jak równy z równym. Podopiecznym Alfreda Gislasona dużo problemów sprawiał zwłaszcza Bobby Schagen. W decydujących momentach meczu faworyt podkręcił jednak tempo i zapewnił sobie 2 punkty. Duży udział miał w tym Andreas Wolff, który bronił tego dnia z 37-procentową skutecznością.