Superpuchar Danii: Silkeborg otworzył sezon trofeum, przebudzenie Markussena

Bjerringbro-Silkeborg zwyciężyło w rywalizacji o Superpuchar Danii. W rozegranym we wtorek meczu w Vejle, mistrzowie Danii pokonali triumfatora krajowego pucharu HC Midtjylland 29:27 (15:13).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Zawodnik podnosi piłkę do gry w szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Zawodnik podnosi piłkę do gry w szczypiorniaka

Silkeborg za triumf nad drużyną z Herning otrzymał 75 tys. koron. Liderem drużyny był wracający do coraz lepszej formy Nikolaj Markussen. Potężny rozgrywający, w przeszłości zawodnik BM Atletico Madryt, po spotkaniu uhonorowany został tytułem MVP spotkania.

Mistrzowie Danii od startu spotkania mieli nieznaczną przewagę nad rywalami. Na przerwę Silkeborg zszedł wygrywając 15:13, a dziesięć minut przed końcem zawodów prowadził 25:19. Midtjylland w samej końcówce nie zdołało odmienić losów spotkania.

Spotkanie o krajowy superpuchar rozpoczęło sezon ligowy w Danii. W weekend szczypiorniści rozegrają mecze 1/8 finału Pucharu Danii, a 13 września zainaugurują zmagania ligowe.

W rywalizacji kobiet o Superpuchar Danii triumfowało FC Midtjylland, które pokonało Team Esbjerg 29:21 (9:15).