Liga Mistrzów: kolejny rywal Orlen Wisły Płock poległ w starciu z THW Kiel

W spotkaniu 3. kolejki grupy A Ligi Mistrzów 2016/2017, niemiecki zespół THW Kiel pokonał na wyjeździe duński Bjerringbro-Silkeborg 28:25.

Tomasz Rosiński
Rene Toft Hanse WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Rene Toft Hanse
Kilończycy od początku sezonu prezentują dobrą formę. W niedzielę zawodnicy THW chcieli poprawić sobie humory po niedawnej porażce 25:26 z FC Barceloną Lassa i to im się udało, odnosząc zwycięstwo nad ekipą z Danii.

Szczypiorniści z Niemiec od startu konfrontacji chcieli narzucić swój styl gry, co im się udało i już po pierwszym kwadransie prowadzili 6:2. Trudny do zatrzymania dla rywali był Raul Santos, który brał ciężar zdobywania goli na swoje barki.

Umiejętnie poczynaniami drużyny w Kilonii kierował Marko Vujin, a skuteczni w ofensywie byli Nikola Bilyk oraz Lukas Nilsson i to za ich sprawą podopieczni Alfreda Gislasona po pierwszej połowie wygrywali 12:9.

Po zmianie stron zespół z Silkeborga postanowił bardziej zaryzykować, zaś sygnał do ataku swojej ekipie dał Johan Hansen, po którego trafieniu gospodarze w 48. minucie zbliżyli się do przeciwników na jedną bramkę (20:21).

Jednakże ostatnie słowo należało do THW Kiel, które potrafiło odeprzeć napór miejscowego klubu i w końcowym rozrachunku zwyciężyło 28:25.

Bjerringbro-Silkeborg to kolejny rywal Orlen Wisły Płock. Wicemistrzowie Polski zmierzą się z duńską drużyną na wyjeździe w dniu 16 października 2016 r. (niedziela) o godzinie 16:50.

Liga Mistrzów gr. A, 3. kolejka:

Bjerringbro-Silkeborg - THW Kiel 25:28 (9:12)
Najwięcej bramek: dla Bjerringbro-Silkeborg - Allan Espersen i Johan Hansen - po 6, Sebastian Skube 4; dla THW Kiel - Nikola Bilyk i Lukas Nilsson - po 7, Raul Santos 5, Patrick Wiencek 4.

8 IFK Kristianstad 14 2 1 11 396:475 5

Czy uważasz, że THW Kiel w sezonie 2016/2017 awansuje do Final Four Ligi Mistrzów?