KPR Kobierzyce - MKS Selgros. Bez niespodzianki w Kobierzycach

W meczu 6. kolejki PGNiG Superligi beniaminek KPR Kobierzyce przegrał z drużyną Mistrzyń Polski MKS-em Selgros Lublin 22:32. Mimo bardzo dobrej gry w pierwszej połowie drużynie z Dolnego Śląska nie udało się sprawić niespodzianki.

Joanna Chmara

Zdecydowanymi faworytkami sobotniego spotkania były piłkarki MKS-u, które od niedawna prowadzone są przez trenera Nevena Hrupeca. Początek meczu należał jednak do drużyny z Kobierzyc. Gospodynie przeprowadziły kilka skutecznych ataków na bramkę Mistrzyń Polski i początkowo prowadziły.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź zawodniczek z Lublina, które w 12. minucie doprowadziły do remisu 5:5. Beniaminek z Kobierzyc walczył jednak z determinacją i dzięki rzutowi karnemu oraz dobrej akcji ofensywnej zakończonej golem znakomicie dysponowanej Anny Mączki wyszedł na dwubramkowe prowadzenie.

Sytuacja odwróciła się w 25. minucie spotkania. Trafienie Kristiny Repelewskiej pozwoliło MKS-owi Lublin na objęcie prowadzenia, którego nie oddały do końca meczu. Po pierwszej połowie tablica wyników pokazywała rezultat 11:12 a fani zespołu z Kobierzyc wciąż mieli nadzieję, że ich drużyna sprawi dziś niespodziankę.

Druga część meczu przebiegała już zdecydowanie pod dyktando zawodniczek z Lublina. Dobrze spisywała się Marta Gęga, która w 38. minucie powiększyła przewagę swojego zespołu do pięciu bramek. Lublinianki grały dużo bardziej konsekwentnie niż w pierwszej połowie i wykorzystywały sytuacje do kontry nie dając szans rywalkom. Świetne grała Aleksandra Uzar, która zdobyła dla przyjezdnych 7 goli.

Na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem zawodniczki MKS-u miały już 12 bramek przewagi. Gospodynie nie mogły liczyć na odrobienie strat, jednak do samego końca ambitnie walczyły o jak najlepszy wynik. W samej końcówce dwukrotnie bramkarkę pokonała Monika Kaźmierska ustanawiając wynik spotkania na 22:32.

KPR Kobierzyce - MKS Selgros Lublin 22:32 (11:12)

KPR: Słota, Olejnik, Demiańczuk - Mączka 7, Skalska 5, Szymańska 3, Wesołowska 2, Kaźmierska 2, Linkowska 2, Łyszczyk 1, Łuczkowska, Bartkowska, Wojda.
Kary: 10 min. (Wesołowska 4 min., Mączka, Kaźmierska, Linkowska - po 2 min.).