Kram Start - AZS Łączpol AWFiS. Szalona pogoń gdańszczanek nie dała punktów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: zawodniczki Kram Startu Elbląg
WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: zawodniczki Kram Startu Elbląg

Olbrzymich emocji dostarczył mecz PGNiG Superligi kobiet pomiędzy Kram Startem Elbląg, a AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk. Zespół gości z ośmiobramkowej przewagi doprowadził do remisu, ale ostatecznie gospodynie zwyciężyły 27:25.

Podrażniony po ostatnich spotkaniach Kram Start Elbląg znakomicie rozpoczął mecz z jedną z rewelacji PGNiG Superligi kobiet, AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk. Ofensywa elblążanek brylowała, a do tego zawodziła skuteczność podopiecznych Edyty Majdzińskiej.

W konsekwencji przewaga Kram Startu rosła w zastraszającym tempie. Skuteczna była Joanna Waga, a gdy w 20. minucie trafiła Paulina Muchocka, na tablicy wyników widniał rezultat 11:3. Czy było już po meczu? Biorąc pod uwagę jego przebieg, właśnie tak mogły sobie pomyśleć elblążanki.

AZS Łączpol AWFiS nie miał jednak nic do stracenia. Od stanu 12:4 gdańszczanki rozpoczęły bój najpierw o uratowanie twarzy, a następnie o punkty. Duża w tym zasługa Karoliny Kalskiej i Adrianny Górnej. W ciągu dziesięciu minut przyjezdne rzuciły siedem bramek z rzędu i tuż po przerwie było 12:11!

Gdy wydawało się, że gdańska pogoń doprowadzi do remisu, obudziły się podopieczne Andrzeja Niewrzawy. Gdańszczanki zaczęły łapać kary i wykorzystały to gospodynie. Gdy ze skrzydła trafiła Dominika Grobelska, w 39. minucie Kram Start prowadził już 18:14 i teoretycznie elblążanki mogły złapać chwilę oddechu.

AZS Łączpol się jednak nie poddał. W końcu gdańszczanki doprowadziły do remisu, gdy z drugiej linii pewnie przymierzyła Karolina Siódmiak. W bardzo ważnym momencie Renatę Kajumową pokonały Paulina Muchocka, Sylwia Lisewska i Magdalena Balsam . Gospodynie tym razem nie roztrwoniły całej przewagi i zwyciężyły 27:25.

Kram Start Elbląg - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 27:25 (12:10)

Kram Start: Szywerska, Powaga - Waga 7, Lisewska 6, Balsam 4, Muchocka 3, Grobelska 2, Jędrzejczyk 2, Andrzejewska 2, Dankowska 1 oraz Kwiecińska, Stokłosa. Karne: 1/1. Kary: 8 min. (Waga 2 min., Muchocka 2 min., Lisewska 2 min., Andrzejewska 2 min.).

AZS Łączpol AWFiS: Kajumowa - Siódmiak 7, Górna 6, Kalska 5, Mazurek 2, Stachowska 2, Cirjan 1, Masna 1, Pasternak 1 oraz Gędłek, Lalewicz, Skonieczna, Świeczek. Karne: 4/5. Kary: 12 min. (Mazurek 2 min., Siódmiak 2 min., Kalska 2 min., Cirjan 2 min., Skonieczna 2 min., Masna 2 min.).

Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc). Widzów: 300.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Który zespół na koniec sezonu będzie wyżej?