Olimpia-Beskid - Pogoń Baltica. Szczecińska dominacja trwa

Pogoń Baltica przyjechała do Nowego Sącza na zaległy mecz 7. kolejki PGNiG Superligi. Obyło się bez niespodzianki i potyczka z Olimpią-Beskidem zakończyła się rezultatem 28:33 (13:18).

Krzysztof Niedzielan
WP SportoweFakty / Kuba Halski

Zdecydowanym faworytem spotkania była drużyna ze Szczecina (trzecia siła żeńskiego szczypiorniaka przed spotkaniem w Nowym Sączu), ale to Olimpia-Beskid zaczęła od prowadzenia 2:0 i 3:1. Pogoń szybko doprowadziła do stanu 3:3. Wynik utrzymywał się dłuższą chwilę i dopiero w 8. minucie Daria Zawistowska trafiła na 3:4. Od tego momentu zaczęła rosnąć przewaga przyjezdnych, utrzymująca się na poziomie 2-3 bramek. Bezcenne były w tym momencie świetne interwencje Karoliny Szczurek, które nie pozwalały Pogoni powiększyć dystansu.

Zespół gości znów odskoczył po 20. minucie, osiągając przewagę nawet 6 punktów. Rzuty karne pewnie egzekwowała Aleksandra Zimny, duży wkład w wynik miały też Patrycja Królikowska i Karolina Kochaniak. Sądeczanki zgubiły skuteczność, co błyskawicznie odbiło się na rezultacie. Do przerwy było 13:18.

Olimpia-Beskid starała się nawiązać walkę. Przez pierwsze 4 minuty drugiej odsłony Pogoń nie potrafiła rzucić bramki. Przełamała to dopiero z koła Kamila Szczecina. Zespół gości znów doszedł do głosu i ustabilizował przewagę na poziomie pięciu trafień. Kwadrans przed końcem było 22:27. Prze kolejne 3 minuty szczecińska ekipa nie potrafiła pokonać Aleksandry Sach i trener Adrian Struzik poprosił o czas przy wyniku 24:27.

Solidna gra w obronie zespołu gości pozwalała kontrolować wynik. Olimpia-Beskid nie była w stanie przeciwstawić się Pogoni Baltica i przegrała piąty mecz z rzędu. Szczecinianki po zasłużonej wygranej 28:33, umocniły się na trzecim miejscu w PGNiG Superlidze.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Pogoń Baltica Szczecin 28:33 (13:18)