Tomasz Konitz po porażce z Metraco Zagłębiem. "Widoczna różnica potencjału"

Derby Dolnego Śląska miały jednostronny przebieg. KPR Jelenia Góra nie sprostał Metraco Zagłębiu i przegrał w Lubinie różnicą piętnastu bramek (25:40). - Widoczna różnica potencjału. Rywal walczy o medale, my o utrzymanie - przyznał Tomasz Konitz.

Małgorzata Boluk
WP SportoweFakty / Michał Domnik
- Trudno po takim meczu być jakimś optymistą zadowolonym z przebiegu spotkania. Zdawaliśmy sobie sprawę, że przeciwnik jest wymagający i chcieliśmy postawić trudne warunki - powiedział po ostatnim gwizdku Tomasz Konitz.

Od pierwszych minut przeważał w Lubinie jednak zespół gospodarzy. Metraco Zagłębie potrzebowało zaledwie kilku minut do wypracowania satysfakcjonującego dystansu. - Początek spotkania nam strasznie uciekł i ta przewaga, która się zrodziła wynikała też może z tego, że próbowaliśmy poćwiczyć obronę pięć plus jeden, co nam totalnie nie wyszło. Zmieniliśmy później ustawienie w defensywie, podgoniliśmy wynik i w pierwszej połowie wyglądało to nie najgorzej - skomentował szkoleniowiec.

KPR Jelenia Góra stracił w meczu aż czterdzieści bramek. - Widoczna różnica potencjału. Rywal walczy o medale, my o utrzymanie. Popełnialiśmy wiele prostych błędów, wyrzucaliśmy piłki w aut, co skrzętnie wykorzystywał zespół przeciwny. Wraz z każdym kontratakiem powiększał przewagę i wygrał 40:25 - powiedział trener drużyny ze stolicy Karkonoszy.

- Dla naszych dziewczyn jest to doskonała lekcja na przyszłe mecze. Myślę tutaj o drugiej rundzie, gdzie spotkamy przeciwników, z którymi możemy nawiązać walkę - zakończył Tomasz Konitz.

Jeleniogórzanki zajmują obecnie dziewiąte miejsce w PGNiG Superlidze Kobiet. Zespół z Dolnego Śląska zgromadził jak dotąd pięć punktów, na które składają się zwycięstwa z Piotrcovią Piotrków Trybunalski i UKS PCM Kościerzyną oraz remis z Olimpią-Beskid Nowy Sącz.

Czy KPR Jelenia Góra bezproblemowo utrzyma się w PGNiG Superlidze?