MKS Selgros Lublin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: trudna przeprawa mistrza Polski

W spotkaniu 11. kolejki PGNiG Superligi Kobiet 2016/2017, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, po trudnej przeprawie pokonał AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 33:32.

Tomasz Rosiński
MKS Selgros Lublin WP SportoweFakty / Anna Dembińska / MKS Selgros Lublin
Lublinianki przystępowały do środowego meczu po dwóch kolejnych wyjazdowych minimalnych porażkach z Kramem Startem Elbląg (26:27) oraz Randers HK (27:28) i chciały w końcu sprawić radość sobie i swoim kibicom, ogrywając niżej notowany AZS, co im się udało.

Przyjezdne od początku grały bardzo ambitnie, bez kompleksów i szybko objęły prowadzenie 3:0 po skutecznym rzucie Katarzyny Pasternak. Ekipa z Gdańska była agresywna w defensywie i starała się kontrolować boiskowe wydarzenia (6:11 w 14. minucie konfrontacji).

Podopieczne Nevena Hrupca przebudziły się dopiero z upływem pierwszego kwadransa rywalizacji, a sygnał do ataku dała im rozgrywająca Alesia Migdaliowa i to za jej sprawą MKS odrobił większość strat (10:11). Swoje trzy grosze dorzuciły również Ivana Bozović i Marta Gęga, dzięki którym mistrzynie Polski w 24. minucie wygrywały 14:13, zaś w pierwszej połowie triumfowały 17:16.

Po zmianie stron trwała bardzo wyrównana walka i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi. Umiejętnie poczynaniami swojej drużyny kierowała Karolina Siódmiak, a po drugiej stronie udanie radziła sobie Bozović (22:22 w 40. minucie).

Z czasem zaczęły przyspieszać gospodynie, które po 3/4 starcia odskoczyły przeciwniczkom na trzy trafienia (26:23). Jednakże taki obrót spraw nie podłamał przyjezdnych, które na dziesięć minut przed końcem odrobiły straty z nawiązką (29:30), co zapowiadało emocje na finiszu.

W najważniejszej fazie spotkania sprawy w swoje ręce wzięły Dagmara Nocuń, Weronika Gawlik oraz Gęga i to one poprowadziły klub z Lubelszczyzny do zwycięstwa 33:32.

PGNiG Superliga Kobiet, 11. kolejka:

MKS Selgros Lublin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 33:32 (17:16)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Januchta - Bozović 7, Charzyńska, Drabik, Gęga 5, Kowalska 4, Kozimur, Migdaliowa 8, Nocuń 2, Repelewska, Rola, Rosiak, Uzar 1, Skrzyniarz 4, Matuszczyk 2.
Karne: 4/4.
Kary: 10 min. (Rola - 2 min., Rosiak - 2 min., Charzyńska - 2 min., Bozović - 2 min., Drabik - 2 min.).

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Kajumowa, Chojnacka - Kalska 9, Skonieczna 2, Górna 2, Stachowska 3, Masna 1, Siódmiak 9, Pasternak 2, Ciura, Żukowska, Świerczek 3, Mazurek, Cirjan 1, Karwecka.
Karne: 4/5.
Kary: 14 min. (Górna - 4 min., Skonieczna - 2 min., Stachowska - 2 min., Masna - 2 min., Cirjan - 2 min., Siódmiak - 2 min.).

MVP: Weronika Gawlik (MKS) i Karolina Siódmiak (AZS).

Czy Twoim zdaniem, MKS Selgros Lublin zostanie mistrzem Polski w sezonie 2016/2017?