SPR Stal - Sandra Spa Pogoń. Świetny Lipka zatrzymał punkty w Mielcu

W 11. serii Superligi SPR Stal Mielec podjęła Sandrę SPA Pogoń Szczecin. Zwycięstwo 32:25 dało mielczanom awans na piąte miejsce w tabeli grupy pomarańczowej.

Joanna Chmara
Materiały prasowe / SPR STAL MIELEC

Wygrana z Piotrkowianinem w poprzedniej serii rozgrywek podbudowała zawodników SPR Stal, którzy idąc za ciosem zdobyli kolejne w tym sezonie punkty. Po wyrównanej pierwszej połowie duże nadzieje na przełamanie mieli szczypiorniści Sandra Spa Pogoni, zostały one jednak rozwiane przez gospodarzy, w których bramce brylował Krzysztof Lipka.

Wynik otworzył będący w świetnej dyspozycji obrotowy Piotr Krępa, który w całym spotkaniu zdobył siedem bramek. Przez pierwsze pół godziny meczu żadna z drużyn nie była w stanie wypracować większej przewagi, gra toczyła się punkt za punkt. W ataku Pogoni dobrze spisywali się Kirył Kniaziew i Wojciech Jedziniak.

W 17. minucie meczu bramkarza gospodarzy efektownym rzutem zaskoczył Michal Bruna i szczecinianie objęli prowadzenie 8:7. Po kilkunastu sekundach gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Pogoni.

Jeszcze przez kilka minut drugiej części spotkania rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana. Od 40. minuty przewaga mielczan zaczęła rosnąć, a trenerzy Pogoni poprosili o czas. Wciąż jednak inicjatywa na boisku należała do gospodarzy, wśród których wyróżniał się Wiktor Kawka.

Na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem bramkę z kontry zdobył Piotr Krępa, podwyższając prowadzenie stali do ośmiu bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 32:25. Duży udział w zwycięstwie miał Krzysztof Lipka, którego skuteczne interwencje, w tym trzy obronione rzuty karne wprawiały rywali w zdumienie. Zawodnikiem meczu został rozgrywający Stali Wiktor Kawka.

SPR Stal Mielec - Sandra Spa Pogoń Szczecin 32:25 (12:13)

SPR Stal: Lipka - Krępa 7, Wypych 5, Kawka 4, Krupa 4, Wilk 3, Janyst 3, Krygowski 2, Kirilenko 2, Basiak 1, Chodara 1, Rusin, Kłoda, Kubisztal