2. Bundesliga: drużyna Łukasza Gieraka oraz Piotra Grabarczyka poległa w Essen i straciła pozycję lidera

W 13. kolejce 2. Bundesligi, zespół TuS N-Luebbecke (Łukasz Gierak, Piotr Grabarczyk) przegrał na wyjeździe z TUSEM Essen 26:31, zaś Wilhelmshavener HV z Adamem Weinerem w składzie okazał się słabszy od VfL Bad Schwartau (23:26).

Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz
Przystępujący do niedzielnego spotkania z pozycji lidera rozgrywek zespół z Luebbecke był zdecydowanym faworytem starcia w Essen, ale już sam początek potyczki zwiastował, że gospodarze są w stanie postawić trudne warunki gry (4:4).

Szczypiorniści TUSEM zdecydowanie przyspieszyli po upływie dwudziestu minut i tuż przed przerwą wypracowali sobie cztery bramki przewagi (16:12). Po zmianie stron zaskoczeni goście nie byli w stanie zniwelować tych strat i polegli 26:31.

Bohaterami w szeregach TUSEM Essen okazali się Noah Beyer i Jonas Ellwanger, którzy zanotowali po siedem trafień. W drużynie TuS N-Luebbecke z dobrej strony pokazał się Łukasz Gierak, zdobywając 5 goli (na 6 prób - 83-procentowa skuteczność). Występujący głównie w obronie Piotr Grabarczyk nie rzucił żadnej bramki.

Wilhelmshavener HV przegrało już swój jedenasty mecz w obecnym sezonie. Tym razem lepsi byli zawodnicy VfL Bad Schwartau, którzy triumfowali 26:23. Adam Weiner grał przez 45 minut i bronił z 30-procentową skutecznością.