Gazprom Liga SEHA: Telekom Veszprem nie dał szans RK Gorenje Velenje, świetny występ Momira Ilicia

W zaległym spotkaniu 6. kolejki Gazprom Ligi SEHA, węgierski Telekom Veszprem nie dał żadnych szans słoweńskiemu RK Gorenje Velenje, triumfując 36:27.

Tomasz Rosiński
Momir Ilić WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Momir Ilić
Ekipa z Veszprem była zdecydowanym faworytem wtorkowego pojedynku z Gorenje i potwierdziła to miano, wygrywając różnicą dziewięciu bramek.

Początkowo goście potrafili dotrzymywać kroku mistrzom Węgier i jeszcze w trzynastej minucie remisowali 7:7 po skutecznym rzucie Vida Levca.

Telekom wziął się mocno do pracy po upływie pierwszego kwadransa, a sygnał do ataku swojemu zespołowi dał dobrze dysponowany tego dnia Momir Ilić (15:10 w 22. minucie). Ostatecznie miejscowi szczypiorniści zwyciężyli w I połowie 19:13.

Po zmianie stron srebrni medaliści Ligi Mistrzów skupili się już tylko na kontrolowaniu boiskowych wydarzeń i trzymali przeciwników na bezpieczny dystans. Nieźle w bramce węgierskiej drużyny radził sobie Roland Mikler, natomiast w ofensywie Ilicia wsparł Marko Kopljar. W końcowym rozrachunku Telekom Veszprem ograł RK Gorenje Velenje 36:27 i przesunął się na trzecie miejsce w tabeli.

Gazprom Liga SEHA, 6. kolejka (mecz zaległy):

Telekom Veszprem - RK Gorenje Velenje 36:27 (19:13) Najwięcej bramek: dla Telekomu Veszprem - Momir Ilić 10, Marko Kopljar 6, Gabor Ancsin i Renato Sulić - po 4; dla RK Gorenje Velenje - Matjaz Brumen 6, Blaz Klec 5, Vid Levc 4.