Liga Mistrzów: pewne zwycięstwo Dinama Bukareszt, indywidualny popis Sajada Estekiego

Zespół Dinama Bukareszt pokonał ABC/UMingo Bragę 35:29 w pierwszym meczu 9. kolejki grupy D Ligi Mistrzów 2016/2017. Aż 14 goli dla zwycięzców zdobył Irańczyk Sajad Esteki.

Wiktor Gumiński
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Już przed pierwszym gwizdkiem sędziów było wiadomo, że czwartkowe (01.12) spotkanie jest dla obu ekip przedostatnim występem w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Zarówno Dinamo, jak i ABC/UMingo straciły już bowiem wcześniej szansę na ukończenie grupowych zmagań w czołowej "dwójce", mającej prawo walki o udział w 1/8 finału.

Mimo to szczypiorniści rumuńskiego zespołu od początku pokazali chęć zaprezentowania się z dobrej strony przed własną publicznością. Wynik pojedynku otworzył Sajad Esteki, który następnie został jego głównym bohaterem. Spośród 17 jego rzutowych prób, aż 14 znalazło drogę do bramki drużyny z Bragi.

Przed przerwą otrzymał on bardzo solidne wsparcie ze strony duetu Allahkaram Esteki - Jakov Vranković. To głównie gole tej trójki pozwoliły na półmetku wypracować Dinamu pięciobramkową przewagę (20:15).

Ta zaliczka pozostała niezagrożona, ponieważ w drugiej połowie Sajad Esteki, podobnie jak w pierwszej, zanotował aż 7 trafień. Jego kolejne popisy pozwalały cały czas trzymać rywali na dystans, nawet w momencie, gdy ekipa ze stolicy Rumunii nie potrafiła zdobyć gola przez około 6 minut. Ostatecznie Dinamo zwyciężyło 35:29.

Liga Mistrzów, grupa D (9. kolejka):

Dinamo Bukareszt - ABC/UMinho Braga 35:29 (20:15) Najwięcej bramek: dla Dinama - Sajad Esteki 14, Allahkaram Esteki 5; dla ABC/UMingo - Dario Andrade, Nuno Pereira, Pedro Spinola - po 7