ME 2016. Michael Biegler zabrał do Szwecji 17 zawodniczek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Kim Naidzinavicius
Getty Images / Kim Naidzinavicius
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Niemiec kobiet, grupowy rywal polskich szczypiornistek na mistrzostwach Europy, przyjechała do Szwecji w 17-osobowym składzie. Trener Michael Biegler powołał do kadry tylko trzy skrzydłowe.

W Szwecji zobaczymy całkowicie nową niemiecką kadrę. Biegler, który selekcjonerem reprezentacji jest od kwietnia, dokonał w drużynie sporych zmian i zrezygnował m.in. z dotychczasowej liderki zespołu, rozgrywającej Susann Mueller, która była królową strzelczyń mistrzostw świata w 2013 roku.

Oprócz Mueller w składzie brakuje trzech doświadczonych zawodniczek - Nadja Nadgornaja jest w ciąży, a kontuzji doznały Xenia Smits oraz Shenia Minevskaya. Pod ich nieobecność podstawową lewą rozgrywającą ma być ledwie 19-letnia Emily Boelk.

Wśród powołanych przez Bieglera zawodniczek są aż trzy bramkarki, ale w meczowej kadrze na niedzielne spotkanie z Holandią znalazły się tylko dwie z nich - Clara Woltering oraz Katja Kramarczyk. Najmłodsza z nich, 20-letnia Dinah Eckerle, mecz obejrzy z trybun.

Biegler zaryzykował i do Szwecji zabrał tylko jedną lewoskrzydłową, Lonę Fischer. W szerokiej kadrze reprezentacji była jeszcze jedna zawodniczka na tę pozycję, Maria Kiedrowski, ale nie wywalczyła sobie ona miejsca w drużynie.

Niemki rywalizację na mistrzostwach rozpoczną od meczu z wicemistrzyniami świata, Holenderkami. Spotkanie w niedzielę o godz. 18:30.

Kadra reprezentacji Niemiec kobiet na ME 2016:

Bramkarki: Dinah Eckerle (Thueringer HC), Katja Kramarczyk (HC Lipsk), Clara Woltering (Borussia Dortmund)

Rozgrywające: Emily Boelk (Buxtehuder SV), Anne Hubinger (HC Lipsk), Isabell Klein (Nantes Loire Atlantique HB, Francja), Saskia Lang (HC Lipsk), Anna Loerper (TuS Metzingen), Kim Naidzinavicius (SG BBM Bietigheim), Alicia Stolle (HSG Blomberg-Lippe), Kerstin Wohlbold (Thueringer HC)

Skrzydłowe: Lone Fischer (Buxtehuder SV), Svenja Huber (Borussia Dortmund), Stella Kramer (Borussia Dortmund)

Obrotowe: Julia Behnke (TuS Metzingen), Jenny Karolius (Bayer Leverkusen), Meike Schmelzer (Thueringer HC)

ZOBACZ WIDEO Nowiński: ten styl biało-czerwonych... Jestem zaskoczony (źródło: TVP SA)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: