Real Astromal - Mazur. Bez niespodzianki w Lesznie

Szczypiorniści Realu Astromal Leszno udanie zakończyli pierwszą część rozgrywek i w 13. kolejce I ligi gr. A pokonali u siebie Mazura Sierpc 33:24.

Damian Nowak

Kibice Realu Astromal nigdy tak naprawdę nie mogą być pewni czego spodziewać się po swojej drużynie. Podopieczni Macieja Wieruckiego przed sobotnim meczem mieli na swoim koncie cztery zwycięstwa, trzy remisy i pięć porażek. Tym razem do Leszna przyjeżdżała jednak drużyna, która nie potrafi zwyciężyć w lidze od ponad miesiąca, czyli Mazur Sierpc, faworyt mógł być więc tylko jeden.

W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły naprawdę wyrównane widowisko. Zarówno gospodarze, jak i przyjezdni pewnie wykorzystywali swoje sytuacje i nie pozwalali przeciwnikom odskoczyć na kilka bramek. Gdy na tablicy widniał rezultat 10:10, szczypiorniści Realu Astromal zaczęli grać lepiej w obronie i znalazło to swoje przełożenie na wynik meczu. Dobry okres gospodarzy, w którym zdeklasowali przyjezdnych 6:1 zaowocował dość pewnym prowadzeniem do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych zdecydowanych ataków Realu. Przyjezdni nie byli w stanie nawiązać walki i w 40. minucie przegrywali już 17:24. Świetne zawody rozgrywali Marcin Giernas i Krzysztof Meissner, czyli zawodnicy, którzy przyzwyczaili już kibiców w tym sezonie do regularnej skuteczności. Szczypiorniści Mazura starali się jeszcze złapać kontakt, ale w żadnym momencie nie zagrozili gospodarzom. Trudno jednak o to, jeżeli połowę wszystkich bramek drużyny zdobywa jeden zawodnik, czyli w tym wypadku Łukasz Lisicki. Ostatecznie gospodarze pokonali beniaminka 33:24.

Dla Realu Astromal to ważne zwycięstwo, które na pewno poprawi nastroje po dość niespodziewanej porażce w Wieluniu. Szczypiorniści z Leszna kończą pierwszą część sezonu z dorobkiem 13 punktów. Mazur Sierpc rozpoczyna przerwę zimową okupując 12. miejsce w tabeli.

Real Astromal Leszno - MKS Mazur Sierpc 33:24 (17:13)

Real Astromal: Kruk, Skorupiński - Giernas 6, Meissner 6, Przekwas 5, Krystkowiak 5, Wierucki 4, Pochopień 4, Szkudelski 2, Frieske 1, Łuczak, Bartłomiejczyk, Leder.
Kary: 8 min. (Pochopień - 4 min., Bartłomiejczyk, Leder - po 2 min.)

Mazur: Domżalski, Romatowski - Lisicki 12, Rutkowski 3, Przygucki 3, Kozłowski Tomasz 1, Chmielewski 1, Prątnicki Adrian 1, Prątnicki Dariusz 1, Białaszek 1, Dębiec 1, Kozłowski Krzysztof, Kozłowski Adam, Muchewicz, Krydziński, Wiśniewski.
Kary: 10 min. (Kozłowski Krzysztof - 6 min., Kozłowski Tomasz - 4 min.)

Czy MKS Mazur Sierpc utrzyma się w I lidze?