Trzy rywalki Polek w Drużynie Gwiazd mistrzostw Europy

Cornelia Nycke Groot i Yvette Broch z Holandii oraz Beatrice Edwige z Francji znalazły się w Drużynie Gwiazd zakończonych w niedzielę mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Wszystkie trzy były rywalkami Polek w rundzie wstępnej turnieju.
Maciej Wojs
Maciej Wojs
Getty Images / Elsa / Na zdjęciu:

Nycke Groot została ponadto wybrana MVP mistrzostw. 28-letnia środkowa rozgrywająca przez całą imprezę w Szwecja była w kapitalnej dyspozycji i turniej zakończyła z 35 bramkami oraz 36 asystami.

Nycke Groot była obok Norweżki Nory Mork główną kandydatką do otrzymania nagrody MVP. Choć lepszymi statystykami mogła pochwalić się jej rywalka (53 bramki i 37 asyst), to Europejska Federacja Piłki Ręcznej oraz kibice postawili na Holenderkę.

28-latka została też najlepszą playmakerką turnieju. Mork z kolei wybrano najlepszą prawą rozgrywającą turnieju. W Drużynie Gwiazd znalazła się też jej koleżanka z drużyny, lewoskrzydłowa Camilla Herrem.

Mistrzostwa Europy w Szwecji zakończyły się w niedzielę, 18 grudnia. Tytuł mistrzowski obroniły Norweżki, które w finale pokonały Holenderki 30:29. Brązowy medal przypadł Francuzkom, które różnicą trzech trafień zwyciężyły Dunki (25:22).

Polki mistrzostwa skończyły na przedostatniej, 15. pozycji. Ich grupowymi rywalkami były jednak czołowe drużyny turnieju - Holenderki i Francuzki zdobyły medale, a Niemki zakończyły udział na 6. pozycji.