Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Trzej trenerzy SMS-u ZPRP Gdańsk w pogoni za uprawnieniami

W ostatnich dniach trzej trenerzy pracujący w SMS-ie ZPRP Gdańsk - Marcin Pilch, Dariusz Tomaszewski oraz wciąż czynny zawodnik Spójni Gdynia - Adam Lisiewicz otrzymali tytuły EHF Master Coach.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
SMS ZPRP Gdańsk WP SportoweFakty / Michał Domnik / SMS ZPRP Gdańsk

Szkoleniowcy tym samym uzyskali najwyższe uprawnienia trenerskie oraz profesjonalną licencje EHF. Kurs trwał rok i składał się z trzech kluczowych etapów. Dwa pierwsze wiązały się z uczestnictwem w konferencji i seminariach pod egidą Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Trzeci, grudniowy odbył się w szwedzkim Goeteborgu i zakończył się egzaminem przed komisją EHF.

- Każdy z nas przygotował pracę, którą najpierw ustnie po angielsku prezentował przed komisją EHF. Później odpowiadaliśmy na pytania komisji, a wszystkiemu przysłuchiwała się publiczność oraz grono trenerów z całej Europy, którzy w każdej chwili mogli włączyć się do dyskusji - przekazał Marcin Pilch.

Najdłużej, bo od 1998 roku z gdańską szkołą związany jest Dariusz Tomaszewski, który posiada I klasę trenerską, licencję A oraz stopień nauczyciela mianowanego. Brał udział w międzynarodowych konferencjach trenerów w kilku krajach. W 2014 roku został głównym szkoleniowcem reprezentacji Polski juniorów młodszych, w roczniku 1998/99. Wcześniej współpracował z reprezentacjami w różnych kategoriach wiekowych.

Marcin Pilch, były zawodnik Spójni Gdańsk, Wybrzeża Gdańsk, Warszawianki i AZS-u AWFiS Gdańsk pracuje w SMS-ie od 2008 roku. Posiada I klasę trenerską - licencja A. Od 2013 roku pracuje jako opiekun reprezentacji Polski juniorów, a w latach 2011-14 był też trenerem w kadrze B. Pracuje także w Wybrzeżu Gdańsk. Z rocznikiem 2002 wywalczył w 2015 roku Puchar Prezesa ZPRP.

Adam Lisiewicz w SMS-ie pracuje od 2012 roku. Posiada I klasę trenerską - licencję A. Od 2007 roku reprezentował barwy Sokoła Kościerzyna, a od 2016 roku gra w Spójni Gdynia. W 2015 roku zaczął być trenerem Akademii Piłki Ręcznej w Gdańsku. Opiekuje się rocznikiem 2001/02.

Zdane kursy łączą się z profitami dla trenerów oraz szkoły. - To ogromny prestiż dla naszej szkoły. Trójka trenerów SMS ZPRP może teraz prowadzić wszystkie rozgrywki w Europie i to na każdym poziomie, łącznie z Ligą Mistrzów czy Mistrzostwami Europy seniorów. Ogromnie się cieszymy oraz rozpiera nas duma. W imieniu wszystkich pracowników i uczniów SMS, serdecznie gratuluję naszym szkoleniowcom - przekazała Krystyna Turnowiecka, dyrektor Szkoły.

ZOBACZ WIDEO Cztery gole w Serie A - zobacz skrót meczu Lazio - Fiorentina [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy kursy i konferencje pomagają trenerom w szlifowaniu umiejętności?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

 • kibic 98 Zgłoś komentarz
  To może teraz Pan Tomaszewski i pozostali zaczną notować jakieś sukcesy. Przepraszam to tylko marzenia. Przecież Pan Tomaszewski w dniu 14.12.16 jako Master Coach poprowadził tzw.
  Czytaj całość
  reprezentację Polski juniorów w meczu z Niemcami. Wynik 30:13 dla Niemiec. Chyba Pan trener nie uważał na zajęciach na Master Coacha. Może też powinien spytać Pana Skórskiego o pewne aspekty gry w ataku. Pan Skórski prowadzi przecież takie wykłady "Rozbijanie obrony strefowej w ataku...." pod patronatem ZPRP. W przypadku tych Panów nawet licencja galaktyczna udzielona przez Lorda Vadera nic nie zmieni. jak SMS ma już takich wybitnych specjalistów to może niech się zgłosi do Ligi Mistrzów.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×